КАТАМНЕЗ ДІТЕЙ З ВНУТРІШНЬОУТРОБНИМИ ВІРУСНИМИ ІНФЕКЦІЯМИ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.V.1.15.2015.5Ключові слова:
Діти, новонароджені, вроджені вірусні інфекції, стан здоров’я.Анотація
Вивчено стан здоров’я у доношених та недоношених новонароджених з вродженими вірусними інфекціями до 3-х років постнатального розвитку. Показники стану здоров’я як доношених, так і недоношених дітей з вродженими вірусними інфекціями залежать від своєчасного диспансерного спостереження. Встановлено, що у недоношених дітей показники стану здоров’я, темпи психомоторного та мовного розвитку відрізняються від відповідних показників доношених дітей. В етіологічній структурі перинатальних уражень ЦНС важлива роль належить асоціаціям вірусів, серед яких провідне місце займають ентеровіруси, віруси грипа в сполученні з цитомегаловірусом, вірусом простого герпеса, що потребує своєчасної профілактики та лікування цих інфекцій у вагітних та новонароджених. Виявлені патологічні зміни у соматичному та неврологічному статусі дітей з вродженими вірусними інфекціями зумовлюють необхідність комплексного диспансерного нагляду терміном не менше одного року з проведенням лікувально-реабілітаційних заходів в повному обсязі.Посилання
Dolgushina N.V. Virusnye infekcii u beremennyh: rukov. dlja vrachej [Viral infections in pregnancy]/ N.V. Dolgushina, A.D. Makacarija– M.: «Triada-H», 2009;144 s. (in Russian).
Znamens'ka T. K. Lіkuvannja gerpesvіrusnih іnfekcіj (citomegalovіrusnoї, neonatal'nogo gerpesu) u dіtej pershogo roku zhittja іz zastosuvannjam preparatu Flavozіd [Treatment of herpes infections (CMV, neonatal herpes) in infants using the drug Flavozid]/ T. K. Znamens'ka, A. O. Pisarєv // Zdorov'e zhenshhiny. 2009; 4 (40): 204-205. (in Ukrainian).
Єvtushenko O.І. Enterovіrusi v antenatal'nomu perіodі [Enteroviruses in the antenatal period]/ O.І. Єvtushenko // Perinatologija i pediatrija. 2005; 4: 29-32. (in Ukrainian).
Infekcii v akusherstve i ginekologii [Infections in obstetrics and gynecology]; pod red. O.V.Makarova, V.A.Aleshkina, T.N.Savchenko. – [2-e izd.]. – M.: MEDpress-inform, 2009; 263-279. (in Russian).
Kompleks lechebno-profilakticheskih meroprijatij dlja novorozhdennyh ot materej s gerpesvirusnoj infekciej [The complex of therapeutic and preventive measures for newborns from mothers with herpes infection]/ T.K.Znamenskaja, A.I.Zhdanovich, A.A.Pisarev [i dr.] // Reproduktivnoe zdorov'e. Vostochnaja Evropa. 2014; 1 (31): 97-106. (in Russian).
Novі pіdhodi do lіkuvannja vnutrіshn'outrobnoї іnfekcії u novonarodzhenih vіd materіv z bakterіal'no-vіrusnimi mіkst-іnfekcіjami [New approaches to the treatment of intrauterine infection in newborns from mothers with bacterial and viral infections mixed]/ T. K. Znamens'ka, L. І. Shevchenko, O. A. Loshak [ta іnsh.] // Neonatologіja, hіrurgіja ta perinatal'na medicina. 2013; ІІІ, 2 (8): 101-106. (in Russian).
Pisarev A.A. Razvitie detej s vnutriutrobnym inficirovaniem gerpesvirusnoj infekciej v techenie pervogo goda zhizni [The development of children with intrauterine infection with herpes infection during the first year of life]/ A.A.Pisarev // Vestnik hirurgii Armenii im. G.S.Tamazjana. 2013; 4 (82): 37-47. (in Ukrainian).
Pisarєv A.O. Specifіchnі zmіni central'noї nervovoї sistemi novonarodzhenih vіd materіv, іnfіkovanih gerpesvіrusami [Specific changes in the central nervous system of newborns from mothers infected with herpesvirus]/ A.O.Pisarєv // Sovremennaja pediatrija. 2013; 5 (53): 70-74. (in Ukrainian).
Sostojanie zdorov'ja vnutriutrobno inficirovannyh detej [Health prenatally infected children]/ M.Ju.Korneva, N.A.Korovina, A.L.Zaplatnikov [i dr.] // Rossijskij vestnik perinatologii i pediatrii. 2005; 2: 48-52. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 I. I. Redko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.