Стан ранньої неонатальної адаптації у новонароджених від матерів з великим інтергенетичним інтервалом
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.VI.2.20.2016.5Ключові слова:
Новонароджений, інтергенетичний інтервал, дезадаптаційні синдроми, рання неонатальна адаптація, вікові першовагіті.Анотація
При проведенні клініко-статистичного аналізу історій розвитку 117 новонароджених від матерів з великим інтергенетичним інтервалом, від вікових першовагітних та від матерів з інтервалом 3-5 років, вивчено особливості їх ранньої неонатальної адаптації. Встановлено, що вагітність та пологи у жінок з великим інтергенетичним інтервалом у вікових першовагітних часто проходить з різними ускладненнями: загроза переривання вагітності, слабкість пологової діяльності, високий відсоток оперативного втручання в пологах: 112 (21 %) основна група; 17 (47 %) І підгрупа контролю. Показано, що вказані фактори негативно впливають на стан новонароджених при пологах та протягом раннього адаптаційного періоду: у 14,0 % відмічалися розлади з боку дихальної, серцево-судинної та нервової систем, зміни в імунологічній реактивності у дітей. Отримані дані вказують на необхідність подальшої розробки та удосконалення комплексу лікувально-профілактичних заходів у новонароджених від матерів з великим інтергенетичним інтервалом та вікових першовагітних для подальшого прогнозування та профілактики можливих порушень в періоді ранньої неонатальної адаптації.
Посилання
Medkov V.M. Demografija [Demographics] / V.M. Medkov. M.: Infra-M, 2008: 683. (in Russian).
Akushersko-hinekolohichna dopomoha v Ukraini za 2006-2008 roky[obstetric care inUkrainefor 2006-2008] / [pid red. V.M. Kniazevych]. – K.: MOZ Ukrainy. 2009: 238. (in Ukrainian).
Novik A.A. Issledovanie kachestva zhizni v medicine / A.A. Novik, T.I. Ionova. – M.: Gjeotar-Med. 2004:12-13. (in Russian).
Which factors determine our quality of life, health and ability? [Results from a Danish population sample and the Copenhagen Perinatal Cohort] / S. Ventegodt, T.F.Madsen,N.J.Andersen, J. Merrick // J. Coll. Physicians. Surg. Pak. 2008; 18,3: 445-50.
Gusejnova Z.S. Algoritm obsledovanija zhenshhin s giperandrogeniej i sindromom poteri ploda [Algorithm study of women with hyperandrogenism syndrome and fetal]/ Z.S. Gusejnova // Aspirant i soiskatel'. 2010; 6: 62-73. (in Russian).
Infection and prematurity and the role of preventive strategies / R. Romero, J. Espinosa, T. Chaiworapongsa, K. Kalache // Semin Neonatol. – 2002. – V. 192, N 5. – P. 36-46.
Tumanova L.Ie. Pokaznyky yakosti zhyttia vahitnykh z velykym interhenetychnym intervalom [Quality of life pregnant with great interhenetychnym interval]/ L.Ie. Tumanova, V.I. Medved, O.V. Sorokin // Tavrycheskyi medyko-byolohycheskyi vestnyk. 2012; 15, 2,Ch.1 (58): 312-14. (in Russian).
Changes in systemic type 1 and type 2 immunity in normal pregnancy and preeclampsia may by mediated by natural killer cells / A.M. Borzychowski, B.A. Croy, W.L. Chan [et al.] // Eur. J. Immunol. 2005; 35, 10: 3054-63.
Talko O.V. Shliakhy znyzhennia akusherskykh ta perynatalnykh uskladnen u zhinok vikom ponad 40 rokiv [Ways to reduce obstetric and perinatal complications in women over 40 years]/ O.V. Talko, Iu.P. Vdovychenko, O.V. Talko // Perynatolohiia ta pediatriia. 2003; 2: 12-16. (in Ukrainian).
Senchuk A.Ia. Kompleksne likuvannia vahitnykh iz hrupy vysokoho ryzyku rozvytku platsentarnoi nedostatnosti [Integrated treatment of pregnant women with high risk of placental insufficiency] / A.Ia. Senchuk, A.V. Zabolotna, I.O. Doskoch // Visnyk naukovykh doslidzhen. 2005; 2: 70-72. (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 T. K. Znamenska, L. I. Shevchenko, O. A. Poyarkova, O. E. Mikhal'chuk
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.