Диференційний підхід до стомування кишечника у новонароджених з некротичним ентероколітом і вадами розвитку шлунково-кишкового тракту, ускладнення кишкових стом
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.VI.2.20.2016.10Ключові слова:
Некротичний ентероколіт новонароджених, стома, ускладнення.Анотація
Сучасні методи ранньої пренатальної та постнатальної діагностики вад розвитку та набутих гострих запальних захворювань шлунково-кишкового тракту новонароджених дітей дають можливість виконати своєчасну ранню радикальну хірургічну корекцію. Однак до теперішнього часу залишаються актуальними та дискусійними питання паліативних оперативних втручань при етапній хірургічній корекції захворювань кишечника. Це пов’язано з тим, що виконання новонародженим радикальної корекції при вроджених вадах розвитку кишечника чи набутих гострих хірургічних захворюваннях кишечника без формування стоми підвищує ризики небажаних важких ускладнень. Тому значна частина пацієнтів потребує етапного хірургічного лікування з початковим формування кишкової стоми. На сьогоднішній день також немає єдиної тактики ведення хворих з хірургічною стадією некротичного ентероколіту новонароджених (НЕК) . Серед варіантів надання хірургічної допомоги пацієнтам з перфоративним НЕК у новонароджених є прихильники виконувати резекцію з первинним анастомозом, так і прихильники з поетапним лікуванням з виведенням кишкових стом та наступною реконструктивною операцією. Навіть на сучасному етапі розвитку хірургічної допомоги формування стом може супроводжуватися тактичними, технічними помилками, а неправильний догляд за стомами призводить до розвитку місцевих або загальних ускладнень, що значно погіршують якість життя пацієнта, призводять до збільшення термінів та вартості лікування основного захворювання. На даний час не існує єдиного стандарту та чітких показань для накладання кишкової стоми, рівня її виведення, тривалості існування, методів накладання та закриття при тимчасовому стомуванні, а існуюча кількість можливих ускладнень обумовлює обирати індивідуальний підхід при лікуванні цієї групи пацієнтів.
Посилання
Aksel'rov M. A. Iskusstvennye kishechnye svishhi v abdominal'noj hirurgii u detej (sovershenstvovanie metodov formirovanija, prognozirovanie posleoperacionnogo techenija, lechenie i profilaktika oslozhnenij) [Artificial intestinal fistulas in abdominal surgery in children (improvement of methods of formation, predicting postoperative course, treatment, and prevention of complications)] // Avtoref. d.m.n.,Tyumen'.,2012.( in Russian).
Smirnov A.N., Dronov A.F., Kholostova V.V., Mannanov A.G., Ermolenko E.Yu. Kishechnye stomy u detej: soputstvujushhie problemy i puti ih reshenija [Intestinal stoma in children: associated problems and solutions]. Koloproktologiya detskogo vozrasta. 2013; 3 (4): 71-82.( in Russian).
Ionov A.L., Shcherbakova O.V., Luka V.A., Sulavko Ya.P. Kishechnye stomy v detskoj koloproktologii [Intestinal stoma in children's Coloproctology]. Sovremennye tekhnologii v diagnostike i lechenii. 2011; 4: 19-27. .( in Russian).
Raval V.,LawrenceMoss R. Necrotizing Enterocolitis: A Primer for the Neonatologist. NeoReviews. 2013; 14 (8): 393-401.
Lessin M.S., Schwartz D.L., Jr. Wesselhoeft C.W. Multiple spontaneous small bowel anastomosis in premature infants with multisegmental necrotizing enterocolitis. Pediatr. Surg. 2000; 35(2): 170-172.
Guelfand M.,SantosM., Olivos M., Ovalle A. Primary anastomosis in necrotizing enterocolitis: the first option to consider. Pediatr. Surg. Int. 2012; 28(7): 673-676.
Eicher C., Seitz G., Bevot A., Moll M., Goelz R., Arand J., Poets C., Fuchs J. Surgical management of extremely low birth weight infants with neonatal bowel perforation: a single-center experience and a review of the literature. Neonatology. 2012; 101(4): 285-292.
Ade-Ajayi N., Kiely E., Drake D., Wheeler R., Spitz L. Resection and primary anastomosis in necrotizing enterocolitis. J. R. Soc. Med. 1996; 89(7): 385-388.
Guelfand M.,SantosM., Olivos M., Ovalle A. Primary anastomosis in necrotizing enterocolitis: The first option to consider. Pediatr. Surg. Int. 2012; 28(7): 673-676.
Hofman F. N., Bax N. M. A., van der Zee D. C., Kramer W.L.M. Surgery for necrotizing enterocolitis: primary anastomosis or enterostomy? Pediatr. Surg. Int. 2004; 20(7): 481-483.
Duchesne J.C., Wang Y.Z., Weintraub S.L., Boyle M., Hunt J.P. Stoma complications: a multivariate analysis. Ann. Surg- 2002; 68(11): 961-966.
Rygl M. Pycha K., Stranak Z., Skaba R., Brabec R., Cunat V., Snajdauf J. T-tube ileostomy for intestinal perforation in extremely low birth weight neonates. Pediatr. Surg. Int. 2007; 23(7): 685-688.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 I. Makedonsky, S. Yaremenko, L. Samovarov, A. Romanenko, Yu. Yaremenko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.