ЩО ПОВИННІ ЗНАТИ ПРО СИНДРОМ СУХОГО ОКА ЛІКАРІ ЗАГАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.V.4.18.2015.22Ключові слова:
синдром сухого ока, ЕктоінАнотація
У статті обговорюються питання поширеності, причин та клінічних проявів синдрому сухого ока у дітей і дорослих різних вікових категорій. Дано рекомендації щодо підходів до діагностики, профілактики та лікування патології з урахуванням сучасних тенденцій на основі проведених широкомасштабних клінічних до сліджень.Посилання
.1 Brzheskij VV, Somov EE. Diagnostika i lechenie bol'nyh s sindromom «suhogo glaza» [Diagnosis and treatment of patients with "dry eye" syndrome]: kratkoe rukovodstvo dlja vrachej. SPb.; 2005.20p. (in Russian).
.2 Brzheskij VV, Somov EE. Prodolzhitel'nost' dejstvija nekotoryh preparatov «iskusstvennoj slezy» posle odnokratnogo primenenija [The duration of action of some preparations of "artificial tears" after a single application]. Klinicheskaja oftal'mologija. 2004;5(4):170–173 (in Russian).
.3 Brzheskij VV, Somov EE. Sindrom «suhogo glaza»: sovremennye aspekty diagnostiki i lechenija. Sindrom «suhogo glaza»[ Syndrome of "dry eye": modern aspects of diagnosis and treatment. Dry eye syndrome]: specializirovannoe izdanie Moskovskoj associacii oftal'mologov. 2002;1:3–9 (in Russian).
.4 Egorov EA, Kalinich NI, Kijasov AP. Novye stimuljatory reparativnoj regeneracii rogovicy [New stimulators of reparative regeneration of the cornea]. Vestnik oftal'mologii. 1999;6:13–15 (in Russian).
.5 Majchuk DJu. Opyt primenenija obturatorov sleznyh kanal'cev pri pervichnyh i vtorichnyh narushenijah slezoobrazovanija [Experience in using lacrimal duct obturators for primary and secondary tearing disorders]. Refrakcionnaja hirurgija i oftal'mologija. 2004;4(2):24–28 (in Russian).
.6 Moshetova LK, Volkov OA.Sovremennoe predstavlenie o sleznoj zhidkosti, znachenie ee v diagnostike [Modern understanding of tear fluid, its significance in diagnosis]. Klinicheskaja oftal'mologija. 2004;5(4):138–139 (in Russian).
.7 Somov EE. Jetiopatogeneticheskie osnovy sindroma «suhogo glaza» i principy podhoda k ego lecheniju [Etiopathogenetic bases of the "dry eye" syndrome and principles of approach to its treatment.]. Materialy jubilejnoj nauchnoj konferencii, posvjashhennoj 75-letiju osnovanija pervoj v Rossii kafedry detskoj oftal'mologii «Nevskie gorizonty – 2010»; 2010 g. okt 15–16; Sankt-Peterburg; T.2. c. 482–487 (in Russian).
.8 Fox RI. Classification Criteria for Sjogren’s Syndrome. Rheumatic Disease Clinics of North America. Current Controversies in Rheumatology. 1994;20: 391–403.
.9 Lemp MA. Management of the Dry-Eye Patient. International Ophthalmology Clinics. 1994;34(1):101–113.
.10 Murube J, Németh J, Höh H et al. The Triple Classification of Dry-Eye for Practical Clinical Use. European Journal of Ophthalmology.2005;15(6): 660–667.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 L. Kovalenko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.