УСКЛАДНЕННЯ АКУШЕРСЬКОГО ТА ПЕРИНАТАЛЬНОГО ПЕРІОДУ У ВАГІТНИХ ІЗ ДЕСТРУКТИВНИМ ЛІКУВАННЯМ ЦЕРВІКАЛЬНИХ ІНТРАЕПІТЕЛІАЛЬНИХ НЕОПЛАЗІЙ В АНАМНЕЗІ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.V.4.18.2015.15Ключові слова:
цервікальні інтраепітеліальні неоплазії, гестаційний період, внутрішньоутробний розвиток плоду, нов онародженийАнотація
Серед злоякісних новоутворень рак шийки матки займає друге місце в структурі онкологічної захворюваності у жінок. В останні роки спостерігається негативна тенденція у збільшенні частоти доброякісних захворювань і раку шийки матки у молодих жінок. У жінок із деструктивним лікуванням цервікальних інтраепітеліальних неоплазій в анамнезі підвищується частота неплідності, спонтанних викиднів, передчасних пологів, інфікування плода та інших ускладнень в пологах та післяпологовому періоді. Тому перебіг вагітності, розвиток ембріону і плода великою мірою залежать від наявності перинатальних вірусних інфекцій, однак дані літерат ури з цього прив оду дуже суперечливі.
Мета дослідження полягає у вивченні ускладення акушерського та перинатального періоду у вагітних із деструктивним лікуванням ц ервікальних інтраепітеліальних неоплазій в анамне зі.
Матеріали та методи. Для досягнення поставленої мети нами проведено клініко-статистичний аналіз 100 індивідуальних карт вагітних, історій пологів та карт розвитку новонароджених, які були поділені на 2 групи.
І група (основна) – 50 пацієнток із цервікальними інтраепітеліальними неоплазіями шийки матки в анамнезі і ІІ (контрольна) – 50 соматично здорових вагітних без вказаних захворювань в анамнезі. Всім вагітним проведено комплексне обстеження, що включало клінічні, мікробіологічні, інструментальні, цитологічні, кольпоскопічні дослідження та визначення мікробіоценозу піхви, а також виявлення інфекцій, що передаються статевим шляхом. УЗО стану фетоплацентарного комплексу та допплерометрія в a.umbilicalis проводилась вагітним жінкам із гр упи обстежуваних у різних тер мінах вагітності.
Результати та їх обговорення. У 50 жінок основної групи в анамнезі мали місце ЦІН різного ступеня важкості. Необхідно зазначити, що у жінок в анамнезі було діагностовано уреаплазмоз, мікоплазмоз та хламідіоз, що не було характерним для контрольної групи. Для жінок основної та контрольної групи в анамнезі спостерігалися: загроза раннього переривання вагітності, загроза пізнього самовільного аборту та загроза передчасних пологів. При комплексному обстеженні в основній групі виявлено: плацентарну дисфункцію, дистрес плода, затримку внутрішньоутробного розвитку плода (ЗВУР) переважно І ст., маловоддя та багатоводдя. Для контрольної групи характерним було ЗВУР т а маловоддя.
Із аномалій пологової діяльності у вагітних із деструктивним лікуванням ЦІН в анамнезі спостерігались:
первинна слабість родової діяльності, вторинна слабість родової діяльності та дискоординована родова діяльність. Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти та дистрес плода в родах (тобто у І та ІІ періодах родів) діагностовано лише у жінок основної групи. Більше ніж у половини жінок основної групи пологи закінчилися per vias naturales. Найчастішими показами до кесаревого розтину для основної групи були: неспроможність рубця на матці, передчасне відшарування нормально розташованої плаценти, дистрес плода та екстрагенітальна патологія.
Порівнюючи дві групи за шкалою Апгар виявлено, що у новонароджених досліджуваної групи гірший показник на 1 хвилині, ніж у контрольній групі. Досліджено, що перебіг раннього неонатального періоду був ускладнений лише у новонароджених, які були народжені від жінок із деструктивним лікуванням ЦІН в анамнезі.
Аномалій розвитку у новонароджених виявлено не було, оскільки вагітні своєчасно проходили пренатальну діагностику та скринінгове УЗ о бстеження згідно з рек омендаціями гінекологів.
Висновки.
1. Загроза раннього переривання вагітності, пізнього самовільного аборту та передчасних пологів частіше спостерігається у жінок основної гр упи, ніж у к онтрольній групі.
2. При комплексному обстеженні в основній групі виявлено плацентарну дисфункцію та дистрес плода, що не було характерним для контрольної групи.
3. Порівнюючи дві групи за шкалою Апгар виявлено, що у новонароджених досліджуваної групи гірший показник на 1 хвилині, ніж у к онтрольній групі.
4. Ранній неонатальний період був ускладнений лише у немовлят, які були народжені від жінок, які мали в анамнезі ЦІН.
Посилання
.1 Zhiljaev NI, Vasil'eva NA, Zhiljaev NN i dr. Perinatal'nye infekcii [Perinatal infection]: monografija. Ternopol': Pіdruchniki і posіbniki, 2011.320p.(in Russian).
.2 Mazurenko NN. Rol' virusov papillomy v kancerogeneze shejki matki [The role of papilloma viruses in the carcinogenesis of the cervix]. Sovremennaja onkologija. 2003;1:7−10 (in Russian).
.3 Minkina GN, Manuhin IB, Frank GA. Predrak shejki matki [Precancer cervical match]. Moskva: Ajerografmedia; 2001.12c. (in Russian).
.4 Saslow D, Runowicz CD, Solomon D et al. American Cancer Society guideline for the early detection of cervical neoplasia and cancer. CA Cancer J Clin. 2002;342-362.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 N. Loya
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.