Лечение парапроктита у новорожденных и детей раннего возраста
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.V.4.18.2015.11Ключові слова:
новорожденные, дети раннего возраста, парапроктит, консервативное лечениеАнотація
В статье приведен опыт лечения парапроктита у 110 детей в возрасте от 8 дней до 12 месяцев, находившихся в хирургическом отделении Запорожской городской детской многопрофильной больницы №5. Показано, что в 95% случаев эффективно консервативное лечение с использованием местных антисептиков и комбинированной антибактериальной терапии.
При исследовании причинно-значимой микрофлоры выявлено, что на первом месте по частоте встречаемости были стафилококки. У новорожденных детей преобладал гемолитический стафилококк (50% случаев), а у детей старше 1-го месяца – золотистый стафилококк (40%); на втором месте была клебсиелла пневмонии (23,6%), затем кишечная палочка (11,8%), микроорганизмы семейства акинетобактер (7,2%), энтерококки (7,2%), реже – псевдомонады (1,8%). В итоге грамположительные и грамотрицательные микроорганизмы встречались практически с одинаковой частотой (48% и 52% соответственно).
У 18% детей причинно-значимый микроорганизм выделен не был, причем как правило, отрицательные посевы наблюдались у детей первой группы (в 75% случаев, среди недоношенных – в 80% случаев). У 27% детей отмечались ассоциации с грибковой флорой (Сandida albicans).
При назначении консервативного лечения особое внимание уделялось антибактериальной терапии c учетом результатов микробиологического мониторинга. Катамнестическое исследование выявило отсутствие рецидивов в течение 5 лет.
Посилання
.1 Abaev JuK. Paraproktit u grudnyh detej: jepidemiologija, patogenez, lechenie [Paraproctitis in infants: epidemiology, pathogenesis, treatment]. Detskaja hirurgija.2003;2:9-12 (in Russian).
.2 Abaev JuK, Pudkova EI, Adarchenko AA i dr. Vozbuditeli hirurgicheskoj infekcii u detej: ustojchivost' k antiseptikam i ee dinamika [Pathogens of surgical infection in children: resistance to antiseptics and its dynamics]. Detskaja hirurgija. 2006;3:30-3 (in Russian).
.3 Nikitina ON, Chelak AO, Ogorodnikova AO. Vrozhdennye paraproktitnye svishhi u detej [Congenital paraproctitis in children]. Detskaja hirurgija.2004;4:425 (in Russian).
.4 Rivkin VL, Fajn SN, Bronshtejn AS. Rukovodstvo po koloproktologii [Guidelines for Coloproctology]. Moscow: Medpraktika; 2004.488c.(in Russian).
.5 Hamraev A, Karimov I. Minimally invasive method of fistulectomy in acute paraproctitis treatment of infants. Medical and Health Science Journal. 2010;2:73.
.6 CT of acute perianal abscesses and infected fistulae: a pictorial essay / Khati NJ, Lewis SN, Frazier AA et al. Emerg Radiol. 2015;22(3):329-35.
.7 Mamedov MM, Mustafayeva MF. New approaches in surgical treatment of acute paraproctitis. Сlin Surg. 2015;2:20-1.
.8 Radionov M, Ziya DD, Sechanov I. Crypto-glandular fistulous paraproctites - is the surgical prophylaxis of reccurences imperative? Khirurgiia (Sofiia). 2013;1:18-22.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 O. V. Spakhi, O. V. Lyaturinskaya, M. A. Makarova, O. V. Dovbysh
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.