ДО ПИТАННЯ ЕФЕКТИВНИХ МОДЕЛЕЙ ПЕРИНАТАЛЬНИХ ЦЕНТРІВ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.V.3.17.2015.10Ключові слова:
кишково-шлункові перфорації, некротичний ентероколіт, спонтанні перфорації, морфологічне дослідження, новонародженіАнотація
Мета роботи – вивчити і проаналізувати морфологічні відмінності шлунково-кишкових перфорацій у нов онароджених. Матеріали та методи. У статті надані причини і морфогенез гастро- інтестинальних перфорацій у 49 прооперов аних новонароджених. Результати дослідження. Звертається увага на те, що між перфораціями при неспецифічному ентероколіті (НЕК) і спонтанних перфорація (СП) шлунково-кишкового тракту (ШКТ) мають місце клінічні і морфологічні відмінності. Аналіз отриманих морфологічних даних показав відмінності між перфораціями при НЕК і СП, такі як вроджена відсутність або дефект м’язового шару стінки кишки чи шлунку при СП. Перфорації при НЕК мають масивний некроз кишкової чи шлункової стінки. Морфогенез перфорацій ШКТ у новонароджених є основою для розробки вірної лікувальної тактики і визначення виду хірургічного втручання. Висновки. СП ШКТ є самостійною нозологічною одиницею і мають суттєві клінічні й морфологічні відмінності та інше хір ургічне лікування.Посилання
.1 Arapova AV, Ol'hova EB, Shhitinin VE. Jazvenno-nekroticheskij jenterokolit u novorozhdennyh [Ulcerative necrotic enterocolitis in newborns]. Detskaja hirurgija. 2003;1:11-5 (in Russian).
.2 Sultonov ShZ, Shernazarov IB, Holov KA et al. Metod lechenija perforativnogo peritonita u novorozhdennyh [Method of treatment of perforated peritonitis in newborns]. IІІ Rossijskij Kongress «Sovremennye tehnologii v pediatrii i detskoj hirurgii»: m-ly konf. Moskva; 2004, 515–6 (in Russian).
.3 Singh M, Owen A, Gull S et al. Surgery of intestinal perforation in preterm neonates: anastomosis vs stoma. J Pediatr Surg. 2006;41:725–9.
.4 Timofeev DV. Faktory riska i lechenija perforacij zheludochno-kishechnogo trakta u novorozhdennyh [Risk factors and treatment of perforations of the gastrointestinal tract in newborns]: avtoref. dis. na soiskanie nauch. stepeni kand. med. nauk. Irkutsk. 2005(in Russian).
.5 Izraeli S, Freud E, Mor C et al. Neonatal intestinal perforation due to congenital defects in the intestinal muscularis. Eur. J. Pediatr. 1992;151(4):300-3.
.6 Geryk B, Kerdikova M. Spontaneous perforation of the duodenum in a newborn infant. Rozhl. Chir. 1984;63(11):741–3.
.7 Husain AN, Hong HY, Goonneratne S et al. Segmental absence of small intestinal musculature. Pediatr. Pathol. 1992;12(3):407–15.
.8 Leone RS, Krasna IH. Spontaneous neonatal gastric perforation: is it really spontaneous? J.Pediatr. Surg. 2000;35(7):1066–9.
.9 Mintz AS, Applebaum H. Focal gastrointestinal perforations not associated with necrotizing enterocolitis in very low birth weight neonates. J.Pediatr.Surg. 1993;28(6):857–60.
.10 Holgersen LO. Perforations of stomach in newborns. J.Pediatr.Surg. 1981;16(4):608–13.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 O. M. Gorbatiuk, K. M. Shatrova, T. V. Martyniuk
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.