ПЕРЕБІГ ВАГІТНОСТІ, ПОЛОГІВ, АКУШЕРСЬКІ І ПЕРИНАТАЛЬНІ УСКЛАДНЕННЯ У ЖІНОК З ЛЕЙОМІОМОЮ МАТКИ, У ЯКИХ ПІД ЧАС ОСТАННІХ ПОЛОГІВ БУЛИ ВИЯВЛЕНІ ОНКОМАРКЕРИ В ПЛАЦЕНТІ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.V.2.16.2015.14Ключові слова:
Перебіг вагітності і пологів, акушерські і перинатальні ускладнення, стан репродуктивного здоров’я, лейоміома матки, онкомаркери в плаценті, шанси прояву.Анотація
У жінок репродуктивного віку (15-49 років) стан соматичного здоров’я визначається високими показниками захворювання системи кровообігу, захворюваннями сечостатевої системи та новоутвореннями. Наш досвід ведення вагітних з доброякісними пухлинами матки показав, що вагітність і пологи перебігають у таких жінок з ускладненнями. Крім цього попередні дослідження плаценти жінок з лейоміомою матки та захворюваннями щитовидної залози, проведені в інституті, направлені на визначення морфологічних та імуногістохімічних особливостей плацентарного бар’єру, показали зміни онкомаркерів у хоріальних структурах з наявністю експресії СЕА (карциноембріональний антиген), р53 (онкомаркер), проліферативних маркерів (PCNA, Кі-67), цитокератину VII та Vimentin. Саме тому визначення особливостей перебігу вагітності, пологів, акушерських і перинатальних ускладнень у жінок з лейоміомою матки, у яких під час останніх пологів були виявлені онкомаркери в плаценті, на нашу думку, є актуальним, тим більше, що в доступній вітчизняній та зарубіжній літературі ми не знайшли відповіді з цього питання. Метою дослідження було вивчення особливостей перебігу вагітності, пологів, акушерських і перинатальних ускладнень у жінок з лейоміомою матки, у яких під час останніх пологів були виявлені онкомаркери в плаценті. Нами були опрацьовані дані архівних історій пологів жінок з лейоміомою матки та патологією щитовидної залози, які народили в акушерських клініках інституту, у яких при попередніх пологах були виявлені онкомаркери в плаценті. Аналіз перебігу вагітності та пологів був проаналізований у 12 жінок з лейоміомою матки, в плаценті яких при попередніх пологах були виявлені онкомаркери (І підгрупа). Групу порівняння склали 15 жінок із захворюваннями щитовидної залози, в плаценті яких при попередніх пологах також виявили онкомаркери (ІІ підгрупа).
Посилання
Akusherstvo: nacional'noe rukovodstvo [Obstetrics: national leadership]/ pod red. Je.K.Ajlamazjana, V.I. Kulakova, V.E. Radzinskogo, G.M.Savel'evoj. - Moskva: GJeOTAR-Medija, 2007: 1200s. (in Ukrainian)
Antipkіn Ju.G. Reproduktivne zdorov'ja zhіnok jak vazhliva skladova pokrashhennja demografіchnoї situacії v Ukraїnі [Women's reproductive health as an important component to improve the demographic situation in Ukraine]/ Ju.G.Antipkіn // Zhurn. AMN Ukraїni. 2007; 13(3): 476 - 85. (in Russian)
Apresjan S.V. Beremennost' i rody pri jekstragenital'nyh zabolevanijah [Pregnancy and childbirth with extragenital diseases]/S.V. Apresjan ; pod red. V.E. Radzinskogo. — M. : GJeOTAR-Media, 2009. —464 s. — (Serija «Biblioteka vracha-specialista»). 221. (in Russian)
Kamіns'kij V.V. Zberezhennja reproduktivnogo zdorov'ja zhіnki -osnova formuvannja zdorovoї nacії [Saving women's reproductive health - the foundation of a healthy nation]/ V.V. Kamіns'kij, L.B. Markіn [i dr.] // Zdorov'ja Ukraїni. 2008; 9: 58-9. (in Ukrainian)
Senchuk A.Ja. Bezpechne materinstvo (fіzіologіchna vagіtnіst') [Safe Motherhood (physiological pregnancy)]: Kerіvnictvo dlja lіkarіv І A.Ja. Senchuk, B.M. Venc'kіvs'kij, Chernov A.V. // TOV «Gіdromaks». 2009: 169. (in Ukrainian)
Ukaz Prezidenta № 1124/2009 (1124/2009) vіd 29.12.2009. Rada Nacіonal'noї bezpeki і oboroni Ukraїni Pro stan socіal'no-demografіchnoї situacії, ohoroni zdorov'ja і rinku pracі v Ukraїnі [Presidential Decree № 1124/2009 (1124/2009) on 29.12.2009. National Security and Defense Council of Ukraine on the state of socio-demographic, health and labor market in Ukraine]. (in Ukrainian)
Zadorozhnaja T.D. Morfologicheskie i immunogistohimicheskie osobennosti onkomarkerov v placentarnom bar'ere [Morphological and immunohistochemical features of tumor markers in placenta]/ T.D.Zadorozhnaja, V.V.Podol'skij, O.I.Eshhenko [i dr.] // Patologіja. 2012: 1(24): 38-41. (in Russian)
Zadorozhna Tamara. IMMUNOHISTOCHEMICAL PECULIARITES OF PLACENTAL ON COMA RKERSBYPATHOLOGICAL CHAN YES / Zadorozhna Tamara, Vasylyi Podolsky, Olga Eschenko, Olga Parnytska [et al.] // Placenta. The frontier be tween mother and fetus. Vol.33.- Issue 9, September. 2012: 23.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Vl. V. Podolskyi
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.