Особливості цервікального цитокінового балансу при істміко-цервікальній недостатності
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.V.3.17.2015.15Ключові слова:
прозапальні інтерлейкіни, істміко-цервікальна недостатністьАнотація
Істміко-цервікальна недостатність наразі є однією з основних причин переривання вагітності в ІІ та ІІІ триместрах. Сучасні погляди на її патогенез свідчать, що не менше половини всіх випадків недостатності затульної функції шийки матки не пов'язані із механічним ушкодженням цервікального каналу, а спричинені порушенням морфології сполучної тканини. В системі цитокінової регуляції цервікального матриксу інтерлейкіни прозапальної спрямованості відіграють одну із провідних ролей. Метою дослідження стало порівняння цервікальних концентрацій прозапальних ІЛ-1, ІЛ-6 та ІЛ-8 у вагітних із істміко-цервікальною недостатністю органічного та функціонального походження, а також здорових вагітних. Методом імуно-ферментного аналізу вивчено вміст вказаних цитокінів в цервікальному слизі.
У пацієнток із істміко-цервікальною недостатністю функціонального походження виявлено в десятки разів підвищені концентрації всіх вивчених цитокінів прозапальної спрямованості в цервікальному слизі, що є свідченням активного запального процесу, який на цьому етапі обмежено лише активацією коллагеназ шийкового матриксу, простагландинів класу E, а пізніше матиме наслідком ініціацію пологової діяльності міометрію. На відміну, пацієнтки із істміко-цервікальною недостатністю органічного походження мають нормальний вміст прозапальних цитокінів в цервікальному слизі, що не відрізняються від показників здорових вагітних.
Таким чином, вагітні із істміко-цервікальною недостатністю органічного та функціонального походження мають різні концентрації прозапальних цитокінів в цервікальному слизі, а саме надто високі значення властиві пацієнткам із функціональною ІЦН. Такі дані варто враховувати при виборі методу лікування шийкової недостатності.
Посилання
.1 Chaika V, D’omina T. Nevinashivanie beremennosti: problemy i taktica lecheniya [Pregnancy loss: problems and treatment tactic]. Donezk: Nord Press; 2006.321p (in Russian).
.2 Sydel’nikova V. Nevinashivaniye beremennosti – sovremenniy vzglyad na problemu [Pregnancy loss – modern point of view] Rossiyskiy vestnik akushera-ginekologa. 2007;7(2):62(in Russian).
.3 Edlow AG, Srinivas SK, Elovi MA. Second-trimester loss and subsequent pregnancy outcomes: What is the real risk? Am J Obstet Gynecol. 2007;197(6):581-6.
.4 Sydel’nikova V. Privichnaya poterya beremennosti [Habitual pregnancy loss]. Moscow: Triada-X; 2005.304p (in Russian).
.5 Bittar RE, Zugaib M. Risk predictors for preterm birth. Rev Bras Ginecol Obstet. 2009;31(4):203-9.
.6 Vasilenko V. Stan shiyki matki u vagitnish zhinok z rizikom formuvannya istmiko-cervikal’noyi nedostatnosti i navinoshuvanny vagitnosyi [Cervix condition by pregnant with cervical insufficiency and pregnancy loss risk]. Thesis for science degree of doctor of phylisiphy. Kyiv; 2008. 21p (in Ukrainian).
.7 Liong S, Quinzio MDi, Fleming G et al. Prediction of spontaneous preterm labour in at-risk pregnant women. Reproduction . 2013;146:335-345. doi: 10.1016/j.ajog.2012.10.877.
.8 Conde-Agudelo A, Romero R, Nicolaides K. et al. Vaginal progesterone vs. cervical cerclage for the prevention of preterm birth in women with a sonographic short cervix, previous preterm birth, and singleton gestation: a systematic review and indirect comparison metaanalysis .Am J Obstet Gynecol. 2013;1:42-48.
.9 Sydorova I, Gabrielyan A. Efektivnost’ razlichnych metodov podgotovki sheiki matki k rodam pri perenashivanii beremennosti [The effectiveness of different methods of cervix prelabour prepare by prolonged pregnancy] Rossiyskiy vestnik akushera-ginekologa. 2004;6:14-18 (in Russian).
.10 Gandevani S, Garshisbi A, Faghih-Zadeh S, Ghanzenfari T. The value of interleukin – 8 and interleukin -6 in cervical secretion as predictors of preterm delivery. Iranian Journal of Pathology. 2011;6:20-26.
.11 Fronseca E, Cellik E, Parra M et al. Progesterone and the Risk of Preterm Birth among Women with a Short Cervix. New England Journal of Medicine. 2007;357:462-469.
.12 Wang X, Zuckermann B, Kaufman G et al. Molecular epidemiology of preterm delivery: methodology and challenges. Paediatr Pennal Epidemiol. 2001;2:63-77.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 V. Kaminskiy, N. Kolesnik

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.