АНАЛІЗ ОСНОВНИХ ЧИННИКІВ РИЗИКУ РОЗВИТКУ ВРОДЖЕНИХ ВАД СЕЧОВОЇ СИСТЕМИ У ДІТЕЙ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.VI.1.19.2016.7Ключові слова:
діти, пренатальна діагностика, фактори ризику, оптимізація діагностики та лікуванняАнотація
Мета роботи. Визначення основних факторів ризику розвитку природжених вад розвитку сечової системи.
Матеріали і методи. Проведено ретроспективний та проспективний аналіз клінічних матеріалів 135 пар мати-дитина з вадами розвитку нирок та сечових шляхів. Пацієнти були розподілені на дві групи: першу групу (групу дослідження) склали 58 дітей, яким було проведено ультразвукову діагностику ПВР в пренатальному періоді; другу групу (порівняння) склали 77 дітей у віці 0-3 роки, яким пренатальне УЗД не проводилося.
Результати та обговорення. У статті визначені основні медико-соціальні фактори ризику розвитку природжених вад розвитку сечової системи. Встановлені особливості акушерського анамнезу батьків, деталізований перебіг інтранатального періоду, визначені основні клінічні прояви маніфестації природжених вад розвитку сечової системи у дітей з наявністю/ відсутністю пренатального ультразвукового дослідження. В результаті проведеного дослідження визначені основні чинники ризику розвитку природжених вад розвитку сечової системи у дітей. Встановлено, що антенатальні чинники (здоров'я батьків, перебіг вагітності й пологів) впливають на формування сечової системи у дітей. Проведення пренатальних методів діагностики вроджених вад розвитку сечової системи дозволило не тільки раніше діагностувати виявлені вади та визначити доволі широкий спектр аномалій розвитку нирок та верхніх сечових шляхів, але й запобігти розвитку ускладнень.
Висновки. Раннє виявлення дії анте- та інтранатальних факторів може покращити діагностику та лікування даної групи пацієнтів.
Посилання
Aldasheva NM, Lobzova AV, Bokonbaeva SDzh. Ocenka faktorov riska vrozhdennyh porokov razvitija [Assessment of risk factors for congenital malformations]. Pediatrija. 2010;1(89):43-46 (in Russian).
Wiesela A, Queisser-Lufta A, Clementib M et al. Prenatal Detection of Congenital Renal Malformations by Fetal Ultrasonographic Examination: An Analysis of 709,030 Births in 12 European Countries. European Journal of Medical Genetics. 2005;48(2):131-144.
Racusin D, Stevens B, Campbell G et al. Obesity and the Risk and Detection of Fetal Malformations. Seminars in Perinatology. 2012;36(3):213-221.
Egbea A, Uppua S, Leea S et al. Congenital Malformations in the Newborn Population: A Population Study and Analysis of the Effect of Sex and Prematurity. Pediatrics & Neonatology. 2015;56(1):25-30.
Pishak VP, Riznichuk MA, Podvysockaja NI. Anomalii mochevoj sistemy: analiz faktorov riska [Abnormalities of the urinary system: analysis of risk factors]. Mezhdunarodnyj zhurnal pediatrii, akusherstva i ginekologii. 2013;3(3):46-48 (in Russian).
Adamenko OB. Vrozhdennyj gidronefroz u detej [Congenital hydronephrosis in children]. Detskaja hirurgija. 2002;4:21-24(in Russian).
Derjugina LA. Perinatal'naja pielojektazija: prognoz, kriterii, traktovki [Perinatal pyelectasia Forecast, criteria interpretations]. Detskaja hirurgija. 2006;2:49-51 (in Russian).
Papajan AV, Stjazhkina IS. Neonatal'naja nefrologija: rukov. S.-Pb.: Piter. 2002.480p (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 O. V. Spachi, O. D. Kokorkin, O. P. Paholchuk
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.