СТАН ЦЕНТРАЛЬНОЇ ГЕМОДИНАМІКИ У НОВОНАРОДЖЕНИХ ІЗ СУДОМНИМ СИНДРОМОМ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.VI.3.21.2016.6Ключові слова:
новонароджені, центральна гемодинаміка, судомиАнотація
Вступ. Статтю присвячено актуальному питанню сучасної неонатології – стану центральної гемодинаміки у новонароджених. Внаслідок гіпоксії порушується регуляція діяльності серця і судин, що впливає на енергетичний обмін міокарду і призводить до зниження його скоротливої здатності, порушень ритму та провідності.
Мета дослідження: вивчення особливостей центральної гемодинаміки у новонароджених із судомним синдромом.
Матеріали і методи дослідження. Проведено обстеження 54 дітей у ранньому неонатальному періоді (аналіз акушерського анамнезу, фізикальне обстеження, ЕКГ, допплерехокардіографія, амплітудно-інтегрована електроенцефалографія).
Результати та їх обговорення. Судомний синдром було виявлено у 21 (38,9%) дитини. Субклінічні судоми, підтверджені виявленням судомних патернів за даними амплітудно-інтегрованої електроенцефалографії, мали 12 (22,2%) немовлят. Серед дітей із клінічно діагностованими судомами 66,7% мали гіпокінетичний тип центральної гемодинаміки, 22,2% – нормокінетичний, 11,1% – гіперкінетичний. Схожий розподіл мав місце у групі дітей із субклінічними судомами: 58,3% – гіпокінетичний варіант, 25% – нормокінетичний, 16,7% – гіперкінетичний. Серед 33 дітей без судомного синдрому спостерігалось рівномірне розподілення варіантів центральної гемодинаміки: гіпокінетичний – 39,4%, нормокінетичний – 30,3%, гіперкінетичний – 30,3%.
Висновки. При обстеженні немовлят із судомним синдромом за допомогою допплерехокардографії не виявлено суттєвих відмінностей розподілу за варіантами центральної гемодинаміки у дітей із клінічними та субклінічними судомами. Новонароджені із судомним синдромом мають достовірно нижчий показник систолічного індексу, ніж немовлята без судом (р<0,05), що свідчить про превалювання у них прогностично несприятливого гіпокінетичного типу центральної гемодинаміки. За даними нашого дослідження його мають 61,9% немовлят із судомним синдромом.
Посилання
Znamens'ka TK, Tolstanov OK, Pokhyl'ko VI ta in. Neonatolohiia z pozytsii simeinoho likaria [Neonatology in terms of the family doctor]. Kyiv; 2015. 432 p. (in Ukrainian).
Prakhov AV. Neonatal'naya kardiologiya [Immediate Newborn cardiology]. Nizhniy Novgorod: Izd-vo NizhGMA; 2008. 388p. (in Russian).
Tret'yakova OS, Zadnipryanyy IV, Eng Lu San, Emerodi Chidera Kenechukvu Roze. Fenomen «oglushennogo» miokarda pri tranzitornoy ishemii miokarda novorozhdennykh [The phenomenon of "deafened" myocardial at transient ischemia in the newborn. Neonatologіya, khіrurgіya ta perinatal'na meditsina. 2012; 2(1): 65-70 (in Russian).
Zedgenizova EV, Ivanov DO, Aleksandrovich SYu, Zedgenizova EV i dr. Osobennosti tserebral'nogo krovotoka i tsentral'noy gemodinamiki u novorozhdennykh, perenesshikh perinatal'nuyu asfiksiyu [Features of cerebral blood flow and central hemodynamics in neonates with perinatal asphyxia]. Byulleten' VSNTs SO RAMN. 2006; 5(51):85-89 (in Russian).
Boichenko AD, Riha OO, Senatorova AV. ta in. Stanovlennia tsentral'noi hemodynamiky u zdorovykh novonarodzhenykh [Formation of central hemodynamics in healthy newborns]. Zdorov'e rebenka. 2011; 2(29):103-106 (in Ukrainian).
Sankar MJ. et al. Seizures in the newborn. Indian J. Pediatr. 2008 Feb;75(2):149-155
Abalova VV, Degtyareva MN, Volodin NN. Sovremennye predstavleniya o diagnosticheskoy i prognosticheskoy informativnosti amplitudno-integrirovannoy elektroentsefalografii u novorozhdennykh s perinatal'nym porazheniem tsentral'noy nervnoy sistemy [Modern understanding of the diagnostic and prognostic information content of amplitude-integrated EEG in infants with perinatal central nervous system]. Voprosy prakticheskoy pediatrii. Moscov. 2012; 7(4):17-26 (in Russian)
Kondrat'eva MV, Romanyuk FP. Sostoyanie tsentral'noy gemodinamiki u zdorovikh novorozhdennykh detey i perenesshikh gipoksiyu [Condition of the central hemodynamics in healthy infants and children undergoing hypoxia]. Vestnik Sankt-Peterburgskogo universiteta. 2008; 11(4):181-189(in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 M. Gonchar, T. Teslenko, I. Kondratova, A. Boychenko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.