Роль поліморфізму гену матриксної металопротеїнази-1 (1607insG) в формуванні бронхолегеневої дисплазії у новонароджених
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.V.1.15.2015.6Ключові слова:
Діти, бронхолегенева дисплазія, спадкові фактори поліморфізм гену ММП-1.Анотація
На формування бронхолегеневої дисплазії (БЛД) середовищні ( 0,54 ) та спадкові (0,46) фактори впливають рівноцінно, що обумовлює необхідність вивчення поліморфізму генів та їх регуляторної функції для можливості прогнозування цього хронічного захворювання протягом вагітності та в новонароджених. Поліморфізм гену ММП-1 (1607insG) впливає на схильність індивідуума до БЛД (KW=H(n=58)=18,85; р = 0,0001). Для дітей з БЛД характерно переважання домінантних гомозигот (АА) та гетерозигот (Аа) по інсерції гуаніну в 1607 положенні (р<0,001), що ймовірно, було підґрунтям до підвищеної експресії ММП-1, притаманної дітям з БЛД. Визначена висока ймовірність неменделевського, полігенного наслідування схильності до БЛД, що підтверджується помірним порушенням рівняння Харді-Вайнберга.
Посилання
Airway delivery of mesenchymal stem cells prevents arrested alveolar growth in neonatal lung injury in rats / T. Van Haaften, R. Byrne, S. Bonnet [et al.] // American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine. 2009; 180(11): 1131-42.
A genome-wide association study (GWAS) for bronchopulmonary dysplasia. / H. Wang, K. R. St Julien, D. K. Stevenson [et al.] // Pediatrics. 2013; 132: 290.
Akogmalm A. Role of CXC chemokine receptor-2 in a murine of bronchopulmonary dysplasia / A. Akogmalm // American Jornal of Respiratory Cell and Molecullar Biology. 2012; 47(6): 746-58.
Argando?a E.G. Harkaitz Bengoetxea Effects of Visual Experience on Vascular Endothelial Growth Factor Expression during the Postnatal Development of the Rat Visual Cortex [Електронний ресурс] / E.G. Argando?a, V. J. Lafuente // Cereb Cortex. 2008; 18(7): 1630–39. − Режим доступу до журн.: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/journals.
Association between bronchopulmonary dysplasia and MBL2 and IL1-RN polymorphisms / B. C. Cakmak, S.Calkavur, F. Ozkinay [et al.] // Pediatrics International. 2012; 54: 863-868.
Augello A. The regulation of differentiation in mesenchymal stem cells / A. Augello, C.De Bari // Hum. Gene Ther. 2010; 21: 1226-38.
Autocrine production of TGF-beta1 promotes myofibroblastic differentiation of neonatal lung mesenchymal stem cells / A. P. Popova, P. D. Bozyk, A.M. Goldsmith [et al.] // Am. J. Physiol. Lung Cell Mol Physiol. 2010; 298: 735-43.
Eber E. Рaediatric respiratory medicine / Eber E., Midulla F. – Hermes, 2013; 710c.
Frey U. Рaediatric ling function / Frey U., Merkus P.J.F.M. – ERS Publication office, 2010; 324 c.
Chernenko L.M. Ekspresіja proteїnaz vazokonstriktornoї dії v dіtej іz rіznimi formami bronholegenevoї displazії [The expression of proteases vazokonstryktornoe actions in children with various forms of bronchopulmonary dysplasia]/ G.S.Senatorova, L.M.Chernenko, L.M.Samohіna // Zaporozhskij medicinskij zhurnal. 2012; 3 (72): 122-24. (in Ukrainian).
Chernenko L.M. Rіven' IL-1? ta FNP-α v іndukovanіj mokrotі pri bronholegenevіj displazії [The level of IL-1? and GNP-α in induced sputum with bronchopulmonary dysplasia / L.M.Chernenko]/ L.M.Chernenko // Eksperimental'na ta klіnіchna medicina. 2012; 2 (55): 117-21. (in Ukrainian).
Rukovodstvo po primeneniju diagnosticheskih naborov dlja vyjavlenija polimorfizmov v genome cheloveka metodom PCR.[ Guidance on the application of diagnostic kits for the detection of polymorphisms in the human genome by PCR]. M., 2014; 20 c. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 G. S. Senatorova, A. L. Logvinova, A. V. Omelchenko, A. L. Onikiyenko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.