ІНФАНТИЛЬНА ЛОБАРНА ЕМФІЗЕМА
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.V.1.15.2015.22Ключові слова:
Інфантильна лобарна емфізема, вроджена лобарна емфізема, ателектаз, лобектомія, консервативне лікування.Анотація
Інфантильна лобарна емфізема – це достатньо рідкісне захворювання, яке може перебігати драматично, але й може мати хронічний непомітний перебіг. В літературі використовується також ряд інших, часто подібних термінів, які можна вважати синонімами чи майже синонімами. Найуживаніший з них – вроджена лобарна емфізема. Інфантильна лобарна емфізема (ІЛЕ) характеризується перероздуттям ураженої часки легені, найчастіше лівої верхньої або правої середньої. У важких випадках спостерігається стиснення і, можливо, ателектаз решти легені на ураженій стороні, зміщення середостіння в протилежний бік, так що легеня на «здоровій» стороні також може стискатися. Ми спостерігали 2 випадки ІЛЕ у недоношених новонароджених немовлят, успішно пролікованих консервативно. За даними огляду літератури, ІЛЕ майже завжди захоплює одну частку, хоча може захоплюватися більше, ніж одна частка, особливо при набутих формах. У важких випадках лобектомія рятує життя. За більш легкого перебігу можливе консервативне лікування. Наші спостереження підтверджують можливість успішного консервативного лікування в неонатальному періоді. Консервативне лікування полягало перш за все у модифікації дихальної підтримки, спрямованій на уникнення захоплення повітря.
Посилання
Gross R.E., Lewis J.E. Defect of anterior mediastinum. Successful surgical repair. Surg. Gynecol. Obstet.1945; 80: 549-54.
Robertson IL., James E.S. Congenital lobar eniphysema. Pediatrics. 1951; 8: 795-804.
Leape L.L., Longino L.A. Infantile lobar emphysema. Pediatrics.1964: 246-55.
Stovin P.G.I. Congenital lobar emphysema. Thorax. 1959; 14: 254-62.
Lobar emphysema due to ductus arteriosus compressing right upper bronchus in an infant with congenital heart disease / T. Hishitani, K. Ogawa, K. Hoshino [et al.]. The Annals of Thoracic Surgery.2013; 75 (4): 1308–10.
Cooney DR., Menke J.A., Allen J.E. “Acquired” lobar emphysema: A complication of respiratory distress in premature infants. Journal of Pediatric Surgery. 1977; 12 (6): 897–904.
Newman B., Yunis E. Lobar emphysema associated with respiratory syncytial virus pneumonia. Pediatric Radiology. 1995; 25: .646-48.
Wood B.P. Imaging in Congenital Lobar Emphysema [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://emedicine.medscape.com/article/407635-overview#a20.
Bilateral congenital lobar emphysema: how should we proceed? S. Maiya, J.R. Clarke, B.More [et al.]. Pediatric Surgery International.2005; 21(8):.659-61.
Moyland F.M.B., Shannon D.C. Preferential Distribution of Lobar Emphysema and Atelectasis in Bronchopulmonary Dysplasia. Pediatrics. 1979; 63: 130-34.
Congenital lobar emphysema: problems in diagnosis and management. D. W. K. Man, M. H. Hamdy, G. M. A. Hendry [et al.]. Archives of Disease in Childhood.1983; 58: 709-12.
Y. Al-Salem Adu-Gyamfi, Adu-Gyamfi,. Grant C.S Congenital lobar emphysema. Canadian Journal of Anethesiology. 1990; 37(3): 377-79.
Myers N.A. Congenital lobar emphysema. Australian and New Zeeland Journal of Surgery.1969; 30: .32-5.
Korngold H.W., Baker J.M. Nonsurgical treatment of unilobar obswtructive emphysema of the newborn. Pediatrics. 1954; 14: 296.
Al-Salem A.H. Congenital lobar emphysema. Saudi Med. J. 2002;. 23(3): 335-37.
Eigen H., Lemen RJ., Waring WW. Congenital lobar emphysema: long-term evaluation of surgically and conservatively treated children. The American Review of Respiratory Disease.1976; 113(6): 823-31.
Mei-Zahav M., Konen O., Manson D. Is congenital lobar emphysema a surgical disease? Journal of Pediatric Surgery. 2006; 41(6).− P. 1058-61.
Two further cases supporting nonsurgical management in congenital lobar emphysema.A. Kovacevic, KG. Schmidt, T. Nicolai./ Klin. Padiatr.2009; .221(4):.232-36.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Yu. S. Korzhynskyy, D. I. Hrytsak, V. A. Chuyko, O. Ya. Shadrin
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.