КЛІНІЧНИЙ ВИПАДОК КОРОНАВІРУСНОЇ ХВОРОБИ У ДИТИНИ, ПОЄДНАНОЇ З ІНФЕКЦІЙНИМ МОНОНУКЛЕОЗОМ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.XII.2.44.2022.13Ключові слова:
коронавірусна хвороба; діти; інфекційний мононуклеоз; вірус Епштейна-Барра.Анотація
У статті представлено клінічний випадок коронавірусної хвороби у дитини, поєднаної в часі з інфекційним мононуклеозом. На сьогоднішній день спостерігається тенденція до збільшення розповсюдженості захворювань, викликаних вірусами герпесу. При цьому відмічається зростання захворюваності на інфекційний мононуклеоз. Рівень інфікованості вірусом Епштейна-Барра дорослого населення України майже 100 %, а дитячого – більш ніж 50 %. Кількість дітей, яким підтверджено COVID-19, з кожною епідемічною хвилею зростає, коронавірусна хвороба небезпечна для дітей раннього віку високою вірогідністю ускладнень та госпіталізацій. Перші прояви хвороби у дитини не були типовими: лихоманка, нудота, периорбітальні набряки. Через тиждень з’явились типові для мононуклеозу скарги на біль в горлі, «гнусавість», нашарування та збільшення мигдаликів. Додаткові обстеження виявили зростання показників АЛТ та АСТ, збільшення печінки. Діагноз встановлений на підставі виявлення підвищеного рівня специфічних імуноглобулінів до SARS-Cov-2 та EBV. Таким чином, коронавірусна хвороба може ініціювати маніфестацію персистуючих вірусів, зокрема
вірусу Епштейна-Барра.
Посилання
.1 Pikul KV, Ilchenko VI, Syzova LM. Koronavirusna infektsiia SARS-COV-2 u ditei. [SARS-COV-2 coronavirus infection in children] Aktualni problemy suchasnoi medytsyny: Visnyk Ukrainskoi medychnoi stomatolohichnoi akademii. 2021;21(1):198-202. doi: 10.31718/2077-1096.21.1.198 (in Urrainian)
.2 Koronavirusne zakhvoriuvannia (COVID-19): shcho povynni znaty batky? [Corona virus disease (COVID-19): what should parents know?] Unicef [Internet] 2021[tsytovano 2022 Cher 8]. Dostupno: https://www.unicef.org/ukraine/coronavirus (in Urrainian)
.3 Okhotnikova OM, Sharikadze OV, Rudenko SM. Suchasni mozhlyvosti likuvannia hostrykh respiratornykh virusnykh infektsii u ditei z alerhichnoiu patolohiieiu. [Modern possibilities of treatment of acute respiratory viral infections in children with allergic pathology] Klinichna imunolohiia, alerholohiia, infektolohiia. 2018;1:16-22. (in Urrainian)
.4 Melnychuk LV, Zaderei AO, Vostrikova IS. Zakhvoriuvanist na hryp ta hostri respiratorni infektsii sered ditei v epidemichnyi sezon 2018-2019 rokiv u m. Chernivtsiakh. [Incidence of influenza and acute respiratory infections among children in the epidemic season of 2018-2019 in the city of Chernivtsi.] Klinichna ta eksperymentalna patolohiia. 2019;18(2):58-61. doi: 10.24061/1727-4338.XVIII.2.68.2019.10 (in Urrainian)
.5 Melnychuk LV, Dolzhenko OH, Rehulska IB. Problemni pytannia likuvannia zakhvoriuvan respiratornoi systemy ditei. [Problematic issues of treatment of diseases of the respiratory system of children.] Bukovynskyi medychnyi visnyk. 2017;21(2):27-30. doi: 10.24061/2413-0737.XXI.2.82.1.2017.7 (in Urrainian)
.6 Cmoliar NI, Chukhrai NL, Savchyn SV. Epshteina-Barr virusna infektsiia u ditei. Aktualni problemy suchasnoi medytsyny [Epstein-Barr virus infection in children. Actual problems of modern medicine:]: Visnyk Ukrainskoi medychnoi stomatolohichnoi akademii. 2019;19(1):43-7. doi: 10.31718/2077-1096.19.1.43 (in Urrainian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.