ІМУНОГІСТОХІМІЧНА КІЛЬКІСНА ОЦІНКА 11-БЕТА-ГІДРОКСИСТЕРОЇД-ДЕГІДРОГЕНАЗИ В СИНЦИТІОТРОФОБЛАСТІ ПРИ ПЕРЕДЧАСНОМУ ДОЗРІВАННІ ХОРІАЛЬНОГО ДЕРЕВА ПЛАЦЕНТИ НА ФОНІ ЗАЛІЗОДЕФІЦИТНОЇ АНЕМІЇ ВАГІТНИХ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.VII.2.24.2017.9Ключові слова:
передчасне дозрівання, плацента, 11-бета-гідроксистероїд–дегідрогеназа.Анотація
Вступ. Оцінка імуногістохімічної концентрації ферменту 11-бета-гідроксистероїд–дегідрогенази (11β-HSD-2) необхідна для уточнення механізмів передчасного дозрівання хоріального дерева плаценти та передчасних пологів і проведено вперше при залізодефіцитній анемії вагітних.
Мета. Встановити імуногістохімічну концентрацію 11β-HSD-2 в синцитіотрофобласті в спостереженнях із передчасним дозріванням хоріального дерева при залізодефіцитній анемії вагітних у два різні відрізки гестації – 29-32 та 33-36 тижнів гестації.
Матеріали і методи. Досліджено 182 плаценти. Дизайн дослідження передбачав виділення двох основних груп дослідження вище вказаних термінів гестації та по три групи порівняння. Про імуногістохімічну концентрацію 11β-HSD-2 судили на основі величини оптичної густини забарвлення, яку вимірювали методом комп’ютерної мікроденситометрії.
Результати дослідження. Імуногістохімічне забарвлення на 11β-HSD-2 визначалося в цитоплазмі синцитіотрофобласта плацент у всіх групах дослідження. Основні результати кількісної оцінки забарвлення віддзеркалені у висновках.
Висновки. Для обох вивчених відрізків гестації в групах, коли будова хоріального дерева відповідає терміну вагітності, щодо імуногістохімічної концентрації 11β-HSD-2 в синцитіотрофобласті, спостерігаються показники, які властиві даним термінам вагітності. Імуногістохімічна концентрація 11β-HSD-2 при передчасному дозріванні хоріального дерева без анемії в обох термінах вагітності перевищують концентрацію ферменту при фізіологічній вагітності. Імуногістохімічна концентрація 11β-HSD-2 при передчасних пологах на фоні залізодефіцитної анемії для обох вивчених термінів вагітності близька до концентрації при фізіологічній вагітності. У групах із залізодефіцитною анемією показники імуногістохімічної концентрації ферменту 11β-HSD-2 завжди нижчі ніж у спостереженнях без анемії.
Посилання
.1 Benirschke K, Burton GJ, Baergen RN. Pathology of the human placenta. NewYork: Springer; 2012.
.2 Breymann C. Irondeficiency and anaemia in pregnancy: modern aspects of diagnosis and therapy. Blood Cells Mol Dis. 2002 Nov-Dec;29(3):506-16.
.3 Harvasiuk OV, Davydenko IS. Morfometrychni parametry peredchasnoho dozrivannia khorial'noho dereva platsenty pry zalizodefitsytnii anemii vahitnykh u hestatsiinomu aspekti [Morphometrical parameters of preterm maturing of placenta chorial tree in pregnant women with the iron-deficiency anemia in gestational aspect]. Neonatolohiia, khirurhiia ta perynatal'na medytsyna. 2015;5(4):90-4. (in Ukrainian).
.4 Davydenko IS, Tiulienieva OA, Hoshovska AV. Histolohichni kryterii zrilosti khorial'noho dereva dlia diahnostyky peredchasnoho ta upovil'nenoho dozrivannia platsenty liudyny [Histological criteria of maturity of the chorial tree for the diagnostics of preterm or retarded maturing of the human placenta]. Bukovyns'kyi medychnyi visnyk. 2011;15(1):127-30. (in Ukrainian).
.5 Pepe GJ, Burch MG, Albrecht ED. Expression of the 11-β-hydroxysteroid dehydrogenase types 1 and 2 proteins in human and baboon placental syncytiotrophoblast. Placenta. 1999 Sept;20(7):575-82.
.6 Ferreira T, Rasband W. ImageJ User Guide. IJ 1.46r. New York: National Institute of Health; 2012. 198 p. [Internet]; [Сited 2017 Mar 27]. Available from: https://imagej.nih.gov/ij/docs/guide/user-guide.pdf
.7 Hammer O. PAST: Paleontological Statistics, Version 3.0. Reference manual: Oslo: Natural History Museum University of Oslo; 2013. 243 р.
.8 Harvasiuk OV, Davydenko IS, Tashchuk KH. Imunohistokhimichna kontsentratsiia platsentarnykh hormoniv u trofoblasti khorial'nykh vorsynok u vahitnykh iz zalizodefitsytnoiu anemiieiu pry peredchasnomu dozrivanni khorial'noho dereva [Immunohistochemical concentration of placental hormones in the trophoblast of the chorial villi in gravidas with iron-deficiency anemia against the background of preterm maturation of the chorial tree]. Bukovyns'kyi medychnyi visnyk. 2017;21(1):34-8. (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 O. V. Garvasiuk, I. V. Davydenko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.