Порушення мезентеріального кровообігу в новонароджених та дітей раннього віку
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.V.4.18.2015.9Ключові слова:
гостра мезентеріальна ішемія, новонароджені, хірургічне лікуванняАнотація
Порушення мезентеріального кровообігу призводить до важкого перебігу основного захворювання та стає причиною летальних випадків у 80-100%. Проблемним у новонароджених та дітей раннього віку є раннє виявлення даного ускладнення та адекватне його лікування.
Метою роботи був аналіз випадків гострої мезентеріальної ішемії (ГМІ) в новонароджених та дітей раннього віку та підвищення ефективності їх лікування за рахунок ранньої діагностики ускладнення на підставі комплексної оцінки клінічних та лабораторно-інструментальних даних.
Матеріали і методи.
У ОДКЛ з 2010 до 2015 рр. пролікована 21 дитина з патологією, яка ускладнилась розвитком ГМІ.
Результати дослідження. Структура захворювань: синдром Лєдда, гострий ентероколіт, гострий ідеопатичний тромбоз мезентеріальних судин, антифосфоліпидний синдром, тромбоемболія вен брижі, ізольований заворот петлі тонкої кишці. Оперовані 18 (85,7%) дітей, померло 8 (38,1%). У новонароджених та дітей раннього віку переважають неокклюзивний та комбінований типи ГМІ. Cтадії ГМІ - ішемія, інфаркт кишки та перитоніт мають швидкий перебіг без чіткої клінічної картини кожної стадії. Клінічними критеріями ГМІ є розвиток ознак шоку на тлі «повного здоров’я», послаблення або відсутність перистальтики при скудних ознаках внутрішньочеревної катастрофи. Лабораторно-інструментальними критеріями ГМІ є гостре падіння рівня гемоглобіну без ознак кровотечі або крововиливу, на рентгенограмі органів черевної порожнини «німий» живіт або наявність вільного газу в системі воротної вени. УЗД с допплерографією дозволяє выявити ГМІ на ранніх стадіях. Хірургичне лікування при ГМІ повинно бути проведено до розвитку інфаркту кишечника.
Посилання
.1 Kozachenko A.V. Narushenie mezenterial'nogo krovoobrashhenija kak problema neotlozhnoj praktiki [Violation of the mesenteric circulation as a problem of urgent practice.]. Medicina neotlozhnyh sostojanij. 2007;4(11):47-51 (in Russian).
.2 Sushko VI, Kryvchenia DIu, Danylov OA ta in. Khirurhiia dytiachoho viku [The pediatric surgery]. Kyiv: Zdorov’ia; 2002. 712c. (in Ukrainian).
.3 Gregor Nosan, Mojca Groselj-Grenc, Darja Paro-Panjan. Thrombosis in newborns: experience from 31 cases. SIGNA VITAE. 2012;7(2):29-32.
.4 Oğuzkurt P, Senocak ME, Ciftci AO et al. Mesenteric vascular occlusion resulting in intestinal necrosis in children. J Pediatric Surgery. 2000;35(8):1161-4.
.5 Dahshan A, Donovan K. Isolated superior mesenteric artery thrombosis: a rare cause for recurrent abdominal pain in a child. J Clin Gastroenterol.2002;34(5):554-6.
.6 Chat V Dang Acute Mesenteric Ischemia [Internet]. Ed. John Geibel. Available from: http://misc.medscape.com/pi/android/medscapeapp/html/A189146-business.html
.7 Ashkraft KU, Holder TM. Detskaja hirurgija. Tom 1. SPb: Hardford; 1996.384p. (in Russian).
.8 Orel Ju. Gostre porushennja mezenterial'nogo krovoobіgu - cimptomi hvorobi, profіlaktika і lіkuvannja, prichini zahvorjuvannja, dіagnostika [The acute impairment mezenteryalnoho of circulation - cymptomy disease prevention and treatment, the disease causes, diagnosis]. Medicina svіtu.1997;6:314-317. (in Ukrainian).
.9 Savel'ev VS, Spiridonov IV. Ostrye narushenija mezenterial'nogo krovoobrashhenija [Acute disorders of mesenteric circulation]: metod. posob. [Internet] Moskva: Medicina; 1974. Available from: http://lekmed.ru/info/arhivy/ostrye-narusheniya-mezenterialnogo-krovoobrascheniya.html (in Russian).
.10 Fox AL, Jones M, HealeyA et al. Superior Mesenteric Vein Occlusion Causing Severe Gastrointestinal Haemorrhage in Two Paediatric Cases [Internet]. Case Reports in Pediatrics; 2012.2012. Available from: http://dx.doi.org/10.1155/2012/964845
.11 White L.A, Hassoun HT. Acute Mesenteric Ischemia Common Problems in Acute Care. Surgery. 2013;2:343-352.
.12 Acosta S, Ogren M, Sternby NH et al. Mesenteric venous thrombosis with transmural intestinal infarction: a population-based study. J. Vasc. Surg. 2005;41:1683–1688.
.13 Razin MP, Minaev SV, Skobelev VA. Neotlozhnaja hirurgija detskogo vozrasta [Emergency pediatric surgery]. GJeOTAR-Media, 2015.328p. (in Russian).
.14 Bairov GA. Srochnaja hirurgija u detej [Urgent surgery in children]. SPb, 1997.399s. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 I. Dilanyan, A. Lossev, D. Samofalov, I. Belestov, N. Chumak, N. Gavrilishen
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.