МОРФОМЕТРИЧНІ ПАРАМЕТРИ ПЕРЕДЧАСНОГО ДОЗРІВАННЯ ХОРІАЛЬНОГО ДЕРЕВА ПЛАЦЕНТИ ПРИ ЗАЛІЗОДЕФІЦИТНІЙ АНЕМІЇ ВАГІТНИХ У ГЕСТАЦІЙНОМУ АСПЕКТІ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.V.4.18.2015.16Ключові слова:
передчасне дозрівання хоріального дерева, залізодефіцитна анемія вагітнихАнотація
Вивчені особливості передчасного дозрівання хоріального дерева при анемії вагітних у різні терміни гестації. Отримані дані, що в терміни гестації 29-32 та 33-36 тижнів морфометричні параметри хоріального дерева не досягають рівня фізіологічної вагітності. У термін 29-32 тижні, у порівнянні зі спостереженнями без анемії, є меншим сумарний відсоток термінальних та термінальних «спеціалізованих» ворсинок, але більшим відсоток проміжних незрілих ворсинок. У термін 33-36 тижнів відмічаються інші особливості: має місце зменшення відсотка термінальних «спеціалізованих» ворсинок, міняється розподіл відсотків поміж проміжних ворсинок у бік незрілих, збільшується відсоток трофобластичних та вільозних відростків.
Посилання
.1 Davydenko IS, Tiulienieva OA, Hoshovs'ka AV Histolohichni kryterii zrilosti khorial'noho dereva dlia diahnostyky peredchasnoho abo upovil'nenoho dozrivannia platsenty liudyny [Histological criteria horialnoho mature trees to diagnose premature or delayed maturation of human placenta.]. Bukovyns'kyi medychnyi visnyk. 2011;15(1(57)):127–130 (in Ukrainian).
.2 Davydenko IS, Tiulienieva OA. Udoskonalennia klasyfikatsii khorial'nykh vorsynok platsenty, yii obgruntuvannia metodamy informatsiinoho analizu ta praktychne zastosuvannia, yak dosiahnennia naukovtsiv kafedry patomorfolohii Bukovyns'koho derzhavnoho medychnoho universytetu [Improving klasyfika¬tsiyi horialnyh villous placenta, its study methods of information analysis and practical zasto¬suvannya how to achieve nau¬kovtsiv Department of Pathology Bukovina State Medical University]. Klinichna anatomiia ta operatyvna khirurhiia. 2014;132:108-113 (in Ukrainian).
.3 Znamens'ka TK, Boichuk TM, Hodovanets' YuD. Orhanizatsiia ta perspektyvy rozvytku perynatal'noi dopomohy v Ukraini [Organization and prospects of development of perinatal care in Ukraine]. Neonatolohiia, khirurhiia ta perynatal'na medytsyna. – 2013;III(1(7)):13-18 (in Ukrainian).
.4 Luk'janova EV. Rol' narushenij formirovanija vorsinchatogo dereva v patogeneze placentarnoj nedostatochnosti [The role of disturbances in the formation of villous tree in the pathogenesis of placental insufficiency]. Akusherstvo i ginekologija. 2009;2:5–8 (in Russian).
.5 Benirschke K, Burton GJ, Baergen RN. Pathology of the human placenta. 6th ed. New York: Springer; 2012.974 p.
.6 Breymann C. Irondeficiency and anaemia in pregnancy: modern aspects of diagnosis and therapy. Bld. Cel. Molecul. Dis. 2002;29(3):506-516.
.7 Rohini M, Yogesh AS, Goyal M. Histological changes in the placentae from severe anaemic mothers. International Journal of Medical and Health Sciences. 2013;2(1):31-35.
.8 Siddappa AM, Rao R, D.Long J et al. The assessment of newborn iron stores at birth: a review of the literature and standards for ferritin concentrations. Neonatology. 2007;1:73-82.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 O. V. Garvasuk, I. S. Davydenko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.