ЛІКУВАННЯ ВРОДЖЕНОЇ КЛИШОНОГОСТІ У ДІТЕЙ ПЕРШОГО РОКУ ЖИТТЯ ЗА МЕТОДОМ ПОНСЕТІ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.V.4.18.2015.10Ключові слова:
деформація стопи, вроджена клишоногість, консервативне лікуванняАнотація
Вступ. Вроджена клишоногість (ВК) є однією з розповсюджених вад розвитку стопи та складає від 36% [Штульман Д.А., 2002] до 40% [Ponseti I.V., 2006] в структурі вроджених захворювань нижніх кінцівок. Існує велика кількість розповсюджених методів консервативного лікування даної патології, проте на сьогоднішній день серед методів лікування ВК особливе місце займає метод Понсеті через високу ефективність застосування та всесвітнє поширення.
Мета роботи: аналіз результатів лікування вродженої клишоногості за методом Понсеті у дітей 1 року життя.
Матеріали та методи дослідження. В роботі використані загальноклінічні, лабораторні, інструментальні (рентгенологічний), анкетування, математичні та статистичні методи обробки отриманих результатів. Проведено аналіз лікування 46 дітей (54 стопи) у віці до 1 року з вродженою клишоногістю I-III ступеня (клас. за Dimeglio, 1995), що лікувались за методом Понсеті в ортопедо-травматологічному відділенні НДСЛ «Охматдит» (з 2010 по 2014 роки).
Результати дослідження. У 69,5% (32 пацієнти) пацієнтів лікування було розпочато на 7-10 день після народження. У решти 30,5% (14 пацієнтів), у зв’язку з пізнішим зверненням за спеціалізованою медичною допомогою, лікування було розпочате до 2-х місячного віку дитини. Етапне гіпсування за методикою Понсеті проводилось кожні 7 днів. Середня кількість гіпсувань однієї стопи до повної корекції склала 5,7. В усіх дітей була досягнута повна корекція деформації стоп. Частота рецидивів складала 4,5% (2 пацієнти). Строки нагляду склали від 6 місяців до 2 років у 41 дитини (49 стоп). Ми отримали такі результати: відмінні - 35 (85,4%), хороші - 4 (9,8%), задовільні - 2 (4,8%), незадовільні – не було. 5 дітей для повторного огляду не з’явились.
Висновки.
1. Ефективність методу Понсеті при лікуванні вродженої клишоногості у дітей до 1 року досягає 95,5%.
2. Важливим є ранній початок лікування (після виписки з пологового будинку).
3. Під час лікування необхідним є суворе дотримання режиму носіння брейсів.
Посилання
.1 Kobzeva MJe, Mihajlova LK, Levanova IV i dr. Otdalennye rezul'taty rannego lechenija vrozhdennoj kosolaposti [The Long-term results of early treatment of congenital clubfoot] (opisanie klinicheskogo sluchaja). Vestnik travmatologii i ortopedii im. N.N. Priorova.2012;2:71-2 (in Russian).
.2 Kosov IS, Kozhevnikov OV, Mihajlova SA i dr. K patogenezu recidivirujushhej vrozhdennoj kosolaposti [To the pathogenesis of recurrent congenital clubfoot]. Vestnik travmatologii i ortopedii im.N.N. Priorova.2011;1:48–54(in Russian).
.3 Kenis VM, Klychkova IJu, Stepanova JuA. Metod Ponseti v lechenii slozhnyh i nejrogennyh form kosolaposti u detej [Ponseti method in the treatment of complex and neurogenic forms of clubfoot in children]. Vestnik travmatologii i ortopedii im.N.N. Priorova. 2011;4:67-70 (in Russian).
.4 Kralina SJe, Kadzhaja LK. Otdalennyj rezul'tat kompleksnogo lechenija recidivirujushhej vrozhdennoj kosolaposti [The long-term outcome of the complex treatment of recurrent congenital clubfoot] (opisanie klinicheskogo sluchaja). Vestnik travmatologii i ortopedii im.N.N. Priorova. 2011;1:S.80-1(in Russian).
.5 Klychkova IJu, Kenis VM, Stepanova JuA. Konservativnoe lechenie vrozhdennoj kosolaposti: analiz rezul'tatov i perspektivy [The conservative treatment of congenital clubfoot: analysis of results and prospects]. Travmatologija i ortopedija Rossii. 2011;3(61):45-9 (in Russian).
.6 Krest'jashin VM, Stepanenko SM, Domarev AO i dr. K voprosu ob obezbolivanii u detej pervyh mesjacev zhizni pri vypolnenii chreskozhnoj ahillotomii v lechenii vrozhdennoj kosolaposti po metodu Ponseti [To the question of anesthesia in children of the first months of life when performing percutaneous achillotomy in the treatment of congenital clubfoot according to the method of Ponseti]. Detskaja hіrurgіja. 2013;3:37–42(in Russian).
.7 Ponseti IV. Congenital clubfoot. Fundamentals of treatment. New York-Oxford University Press. 2000;48-53.
.8 Dimeglio A, Bensahel H, Souchet P et al. Classification of clubfoot. J. Pediatr. Orthop B.1995;4:129-136.
.9 Kite JH. Principles involved in the treatment of conginetal clubfoot. J.Bone Jt. Surg. Am. 2003;85A:1847.
.10 Zacepin TS. Vrozhdennaja kosolapost' i ee lechenie v detskom vozdaste [Congenital clubfoot and its treatment in children's reward]. Moskva: b.i., 1947.96s. (in Russian).
.11 Moska VS, Skelly AC, Holt VL et.al. Talipes equinovarus and maternal smoking: a population-based case-control study in Washington state. J. Teratology. 2002;66:91-100.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Anatolii F. Levytskyi, Oleksandr V. Karabeniuk, Oleksii O. Holubenko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.