ДИВОВИЖНЕ ПОРУЧ. ЕФЕКТИВНИЙ І БЕЗПЕЧНИЙ ЗАХИСТ ВІД ВНУТРІШНЬОЛІКАРНЯНИХ ІНФЕКЦІЙ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.XI.1.39.2021.10Ключові слова:
внутрішньолікарняна інфекція (ВЛІ), пробіотичний дезінфектант, пробіотичні бактерії, антибіотикорезистентність.Анотація
Авторами проведений аналіз проблеми внутрішньолікарняної інфекції (ВЛІ) в Україні та світі. Висвітлено, що ВЛІ, нашаровуючись на основне захворювання, впливає на стан хворого, призводить до
збільшення терміну перебування в стаціонарі, до хронізації процесу та інвалідизації хворого. Визначено, що
найчастіше в стаціонарних умовах причиною ВЛІ є золотистий стафілококк, клебсієлла, сальмонельоз, ешерихіоз, гепатит В та СНІД. Жодна лікарня світу не може повністю позбутися ВЛІ, але такі інфекції можна
контролювати і враховувати їх особливості. Класичні хімічні дезінфектанти є недостатньо ефективними
для боротьби з ВЛІ, вони не здатні запобігти повторному зараженню і селективному відбору резистентних
штамів, мають короткий період дезінфекції і не захищають поверхні від утворення патогенних біоплівок.
Біотехнологія (PIP (Probiotics In Progress)), що розроблена Бельгійською компанією CHRISAL, використовує
спеціально відібрані пробіотичні мікроорганізми Bacillusspp.. Даний продукт є безпечним, ефективно руйнує і
виділяє біоплівки, може використовуватися з класичними дезінфікуючими засобами, підвищуючи їх ефективність, забезпечує повне видалення органічної речовини, що залишається після дезінфекції. Це означає значне
поліпшення інфекційного контролю за внутрішньолікарняною інфекцією, захищає медичних працівників, пацієнтів і попереджує розвиток антибіотикорезистентності.
Посилання
Акимкин ВГ. Группы внутрибольничных инфекций и системный подход к их профилактике в многопрофильном стационаре. Эпидемиология и инфекционные болезни. 2003;5:15.
Шевельова НЮ. Ятрогенні інфекції. Фармацевтична енциклопедія, під ред. ВП Черних, Київ: МОРІОН;
1632 с
Опришко ВІ, Нозивець ДС, Прохач АВ. Сучасні пробіотичні препарати для дезінфекції рук. Дерматологія. Косметологія. 2020;6(3).
Caselli E, D'Accolti M, Vandini A, Lanzoni L, Camerada MT, Coccagna M, et al.Impactof a ProbioticBased CleaningInterventionontheMicrobiotaEcosystemoftheHospitalSurfaces: FocusontheResistomeRemodula
tion. PLoSOne [Internet]. 2016[2021 Feb 17];11(2):e0148857. Available from: https://journals.plos.org/plosone/
article?id=10.1371/journal.pone.0148857doi: 10.1371/journal.pone.0148857.
Vandini A, Frabetti A, Antonioli P, Platano D, Branchini A, Camerada MT, et al. Reduction of the microbiological
load on hospital surfaces through probiotic-based cleaning procedures: A new strategy to control nosocomial
infections. J MicrobiolExp[Internet]. 2014[2021 Feb4];1(5):00027. Available from: https://www.rehabmart.com/
pdfs/case-study-medcrave-probiotic-cleaner~2.pdf
Dancer SJ. Controlling hospital-acquired infection: focus on the role of the environment and new technologies
for decontamination. ClinMicrobiol Rev. 2014;27(4):665-90. doi: 10.1128/CMR.00020-14.
Al-Ghalith GA, Knights D. Bygiene: The New Paradigm of Bidirectional Hygiene. Yale J BiolMed[Internet].
[2021 Jan24];88(4):359-65. Available from:https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4654184/
Doron S, Snydman DR. Risk and safety of probiotics. Clin Infect Dis 2015;60(2):129-34.doi: 10.1093/cid/
civ085.
Johnson BA, Hage A, KalveramB, Mears M, Plante JA, Rodriguez SE, et al. Peptidoglycan-Associated
Cyclic Lipopeptide Disrupts Viral Infectivity. J Virol[Internet]. 2019[cited Jan 29];93(22):e01282-19. Available
from:https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6819921/doi: 10.1128/JVI.01282-19.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.