ОСОБЛИВОСТІ СТАНУ ЗДОРОВ’Я ТА ПЕРЕБІГУ ЛАКТАЦІї У жІНОК З фІБРОЗНО-КІСТОЗНОЮ ХВОРОБОЮ МОЛОчНИХ ЗАЛОЗ ВПРОДОВж ПЕРШОГО РОКУ ПІСЛЯ ПОЛОГІВ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.III.1.7.2013.9Ключові слова:
Фіброзно-кістозна хвороба молочних залоз, молочні залози, анамнез, післяпологовий період, лактація.Анотація
Вивчено соматичний та акушерський анамнез, соціальний стан, перебіг післяпологового періоду терміном до 1 року у жінок з доброякісними дисгормональними захворюваннями молочних залоз. Дослідження проведено у 36 жінок з фіброзно-кістозною хворобою молочних залоз (ФКХМЗ) та у 10 жінок без патології молочних залоз. Розроблений комплекс лікувально-профілактичних заходів дозволив покращити якість лактації та пролонгувати її до 9 місяців і більше у 42, 8% жінок з ФКХМЗ.
Посилання
.1 Gluzman S. Osnovni prichini visokogo rivnya smertnosti v Ukraini [The main reasons for the high mortality rate in Ukraine]. Novosti meditsiny i farmatsii [Internet]. 2010[tsitirovano 2012 Dek 24];22:8-9. Dostupno: http://www.mif-ua.com/archive/article/15170. (in Ukrainian).
.2 Zhuk SI, Kos'yanko SN, Kulik VA. Sostoyanie molochnykh zhelez i reproduktivnaya funktsiya [Breast health and reproductive function]. Meditsinskie aspekty zdorov'ya zhenshchiny. 2009; 6-7: 20-3. (in Russian).
.3 Kabat GC, O`Leary ES, Gammon MD, Sepkovic DW, Teitelbaum SL, Britton JA, et al. Estrogen metabolism and breast cancer. Epidemiology. 2006;17(1): 80-8.
.4 Zanina NV. Vliyanie iskhodnoy giperprolaktinemii na akusherskie i perinatal'nye iskhody rodorazresheniya [Impact of baseline hyperprolactinemia on obstetric and perinatal delivery outcomes]. Reproduktivnoe zdorov'e zhenshchiny. 2007;1:106-8. (in Russian).
.5 Dedov II, Mel'nichenko GA, Romantseva TI. Sindrom giperprolaktinemii [Hyperprolactinemia syndrome]. Moscow: Triada-Kh; 2004. 304s. (in Russian).
.6 Roshchina GF. Molochnaya zheleza: vozrastnye osobennosti zabolevaniya i taktika lecheniya [The mammary gland: age-related features of the disease and treatment tactics]. Sbornik rekomendatsіy. Kyev; 2010. 165s. (in Russian).
.7 Shcherbakov AYu, Si Yue. Osobennosti laktatsionnoy funktsii rodil'nits [Features of the lactation function of puerperas]. Mezhdunarodnyy meditsinskiy zhurnal. 2008;14(4):56-9. (in Russian).
.8 Kvashenko VP, Shatalova MV. K voprosu o faktorakh riska razvitiya gipogalaktii u zhenshchin s FPN i privychnym nevynashivaniem [On the question of risk factors for the development of hypogalactia in women with FPI and recurrent miscarriage]. Mediko-sotsial'nye problemy sem'i. 2004;6:84-7. (in Russian).
.9 Bakush OV, Kupchanko VH, Berbets AM, Andriiets OA. Hipohalaktiia yak proiav uskladnen pislia polohovoho period [Hypogalactia as a manifestation of complications after childbirth]. V: Zbirnyk naukovykh prats Asotsiatsii akusheriv-hinekolohiv Ukrainy. Kyiv: Intermed; 2011. s.21-5. (in Ukrainian).
.10 Zakharova OV. Fiziologiya i patologiya laktatsii [Physiology and pathology of lactation]. Voprosy ginekologii, akusherstva i perinatologii. 2005;4(4):59-69. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 T. Kovalenko, I. Zhabchenko, L. Dydenko, O. Butkova, G. Jaremko, I. Shekera
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.