ЛІКУВАННЯ ВАГІТНИХ ІЗ ПОЛІГІДРАМНІОНОМ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.X.1.35.2020.6Ключові слова:
полігідрамніон, багатоводдяАнотація
Вступ. Лікування полігідрамніону, як наслідку інфекційного процесу, є складним завданням, оскільки вимагає термінових результатів. У випадку нечутливості умовно патогенної чи патогенної мікрофлори або наявності вірусів, зволікання у лікуванні може призвести до внутрішньоутробного інфікування плоду.
Мета дослідження. Оцінити ефективність лікування полігідрамніону вірусного ґенезу.
Матеріали та методи дослідження. Проведено клініко-лабораторне обстеження та лікування 60 вагітних із полігідрамніоном та наявністю в анамнезі гострого респіраторного вірусного захворювання або виділено вірус простого герпесу.
Методи дослідження, які застосовувалися, – зовнішнє акушерське обстеження, УЗД, мікроскопічний, бактеріологічний, імунофлуоресцентний, імуноферментний.
Результати дослідження. Вагітних розділено на дві підгрупи: у першій підгрупі одразу призначалися імунокорегуючі противірусні препарати (n=30), у другій – антибактеріальні препарати, які виявилися неефективними, що було причиною проведення змін у лікуванні (n=30). Для лікування використано імунокорегуючий препарат флавоноїдних глікозидів в дозі 12 крапель двічі на добу per os за 10-15 хвилин до прийому їжі. Через 7-10 днів застосування препарату у 67 % вагітних прояви полігідрамніону зменшилися, через 14 днів у 87 % вагітних не було ознак полігідрамніону.
Висновки. Патогенетичне лікування полігідрамніону вірусного ґенезу шляхом застосування імунокорегуючих противірусних препаратів є безпечним високоефективним методом лікування, оскільки, призводить до одуження у 87 % впродовж 10-14 днів, у решти випадків – до позитивної динаміки, що потребує тривалішого лікування.
Посилання
.1 Zaporozhan VM, redaktor. Akusherstvo ta hinekolohiia. V 4-kh t. Kyiv: Medytsyna; 2013. T.1, Akusherstvo[Obstetrics]; 1032 s. (in Ukrainian).
.2 Kusa OM, Makarchuk OM. Otsinka ultrazvukovykh ta morfolohichnykh markeriv vnutrishnoutrobnoho infikuvannia u vahitnykh vysokoho infektsiinoho ryzyku [Assesment of ultrasound and morphological markers of intrauterine infection in pregnant women with high risk of contamination]. Aktualni pytannia pediatrii, akusherstva ta hinekolohii. 2012; 2:127-9. (in Ukrainian).
.3 Korchyns'ka OO, Maliar VV. Kliniko-morfolohichni aspekty malovoddia i bahatovoddia pry tsytomehalovirusno-khlamidiinomu infikuvanni vahitnykh zhinok [Clinical and morphological aspects of low water and high water content in cytomegalovirus-chlamydial infection of pregnant women]. Pediatriia, akusherstvo ta hinekolohiia. 2008;4:140-2. (in Ukrainian).
.4 Laikova LM. Polyhydramnios in women due to intrauterine infection [Polyhydramnios in women due to intrauterine infection] [Masters]. Sumy; 2016. 58 p. (in Ukrainian).
.5 Lasytchuk OM. Bahatovoddia: akushers'ka taktyka ta zakhody profilaktyky [Polyhydramnios: management and methods of prevention]. Zhurnal klinichnykh ta eksperymental'nykh medychnykh doslidzhen'. 2013;1(3):292-300. (in Ukrainian).
.6 Maliar VV. Osoblyvist' hestatsiinykh uskladnen', faktory ryzyku i prychyny rozvytku bahatovoddia[Features of gestational complications, risk factors and causes of the development of polyhydramnios]. Aktual'ni pytannia pediatrii, akusherstva ta hinekolohii. 2008;1:45-7. doi: 10.11603/24116-4944.2008.1.9492. (in Ukrainian).
.7 Maliar VV, Maliar VA. Doslidzhennia navkoloplidnykh vod u diahnostytsi stanu ploda [The studies of amniotic fluid in the diagnosis of the fetal]. Naukovyi visnyk Uzhhorodskoho universytetu, seriia «Medytsyna». 2012;1:190-3. (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 A. V. Semenyak, O. A. Andriets, I. R. Nitsovich, S. V. Kolyandretska, L. V. Hrykova
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.