ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНИХ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПІСЛЯДИПЛОМНІЙ ОСВІТІ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.IX.4.34.2019.1Ключові слова:
освітня інновація, інноваційні методи навчання у післядипломній освіті, лікарі-інтерниАнотація
На етапі реформування та стрімкого розвитку сучасної медицини важливе значення має впровадження новітніх інформаційних технологій в післядипломній медичній освіті. Управління якістю післядипломної освіти передбачає формування чітких засобів, форм і методів навчання на всіх етапах підготовки спеціалістів. Кваліфікована підготовка лікарів-інтернів є важливим завданням сучасної післядипломної освіти. З’являються нові вимоги до програми підготовки лікарів-інтернів з використанням у процесі підготовки сучасних інноваційних технологій. Зазначені у статті форми покращення ефективності сучасної післядипломної освіти із застосуванням сучасних інноваційних технологій допоможуть суттєво покращити результативність засвоєння як теоретичної, так і практичної частини підготовки по кожній лікарській спеціальності.Посилання
.1 Andruschenko V. Yevropeis'kyi pedahohichnyi dosvid ta natsional'nyi dosvid: harmonizatsiia priorytetiv [European pedagogical experience and national experience: harmonizing priorities]. Vyscha osvita Ukrainy. 2014; 3:5-11. (in Ukrainian).
.2 Barmina H. Stan ta perspektyvy medychnoi osvity v Ukraini [Status and prospects of medical education in Ukraine]. Ezhenedelnyk Apteka [Internet]. 2017 [tsytovano 2018 Lys 27];6. Dostupno na: https://www.apteka.ua/article/401518 (in Ukrainian).
.3 Vashchuk FH, redaktor. Intehratsii v yevropeiskyi osvitnii prostir: zdobutky, problemy, perspektyvy. Uzhhorod: ZakDU; 2011. Vashchuk FH. Perekhid do innovatsiinykh tekhnolohii u vyshchii osviti – vymoha chasu [The transition to innovative technologies in higher education is a time-consuming task]. s. 290-305. (in Ukrainian).
.4 Dubiahin OB. Innovatsiini tekhnolohii ta metody navchannia yak faktor udoskonalennia navchalnoho protsesu[Innovative technologies and teaching methods as a factor of improvement of educational process] [Internet]. [tsytovano 2019 Zhov 9]. Dostupno na:
http://www.geci.cn.ua/uk/home/item/download/446_a657598348b2a6e8c60b5c4f62 a104f0.html (in Ukrainian).
.5 Kozak LV. Doslidzhennia innovatsiinykh modelei navchannia u vyshchii shkoli [Investigation of innovative models of higher education education. Educational discourse]. Osvitolohichnyi dyskurs [Internet]. 2014 [tsytovano 2018 Lys 22];1:95-107. Dostupno na: http://www.od.kubg.edu.ua/index.php/journal/article/view/96/90 (in Ukrainian).
.6 Narodzhennia novoi osvitnoi modeli dlia rozvytku likariv [The birth of a new educational model for physician development]. Daidzhest materialiv spetsializovanykh profesiinykh medychnykh vydan [Internet]. 2018[tsytovano 2018 Lys 27];2. Dostupno na: https://accemedin.com/img/content/materials/images/digest_2.pdf (in Ukrainian).
.7 Saukh PIu, redaktor. Innovatsii u vyshchii osviti: problemy, dosvid, perspektyvy [Innovation in higher education: problems, experience, perspectives]: monohrafiia. Zhytomyr: Vyd-vo ZhDU im. I. Franka; 2011. 496 s. (in Ukrainian).
.8 Symuliatsiine navchannia yak kontseptsiia i metod [Simulation training as concept and method]. Daidzhest materialiv spetsializovanykh profesiinykh medychnykh vydan [Internet]. 2018 [tsytovano 2018 Lys 27];3:14-7. Dostupno: https://accemedin.com/img/content/materials/images/digest_2.pdf (in Ukrainian).
.9 Chereshniuk HS, Chereshniuk LV, Akhmedova AA. Deiaki pytannia pidhotovky likariv-interniv v suchasnykh umovakh reformuvannia systemy okhorony zdorov’ia [Some issues in the preparation of interns in the current context of health care reform]. V: Moroz VM, redaktor. Materialy navch.-metod. konf. Pidhotovka medychnykh kadriv u suchasnykh umovakh reformy systemy okhorony zdorov’ia Ukrainy; 2017 Liut 15; Vinnytsia. Vinnytsia; 2017, s.3-6. (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 I.I. Redko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.