ПОРУШЕННЯ АМІНОКИСЛОТНОГО ОБМІНУ У ДІТЕЙ ПРИ ВРОДЖЕНИХ І НАБУТИХ ВАДАХ КИШЕЧНИКА ЗА НАЯВНОСТІ НЕФУНКЦІОНУЮЧОЇ КИШКИ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.IV.2.12.2014.8Ключові слова:
діти, нефункціонуюча кишка, синдром відключеної кишки, порушення обміну амінокислот, діагностика, лікуванняАнотація
Проведено визначення й оцінка порушень амінокислотного обміну в дітей з вродженою та набутою хірургічною патологією кишечника, що супроводжується наявністю нефункціонуючої кишки. Аналіз результатів дослідження дозволяє підвищити ефективність діагностики метаболічних порушень, а також проводити патогенетичну терапію для поліпшення результатів хірургічного лікування новонароджених і дітей раннього віку.Посилання
.1 Andreev YuV. Vosstanovlenie nepreryvnosti tolstoy kishki u bol'nykh posle operatsii Gartmana [Restoration of the continuity of the large intestine in patients after the operation of Hartmann] [dissertation]. Moscow; 2012. 160 p. (in Russian).
.2 Horbatiuk OM. Osoblyvosti kharchuvannia ditei iz syndromom korotkoi kyshky [Features of feeding children with short stomach syndrome]. Sovremennaya pediatriya. 2011;2:134-7. (in Ukrainian).
.3 Danshyn TI, Maksakova IS, Prytula VP. Khirurhichne likuvannia novonarodzhenykh z vadamy rozvytku kyshok [Surgical treatment of newborns with intestinal defects]. Lvivskyi medychnyi chasopys. 2003;9(4):44-8. (in Ukrainian).
.4 Vorob'ev GI, Zhuchenko AP, Filon AF, Kitchieva GM. Kolit otklyuchennoy tolstoy kishki [Colitis of the disconnected colon]. Rossiyskiy zhurnal gastroenterologii, gepatologii, koloproktologii. 2008;18(5):65-70. (in Russian).
.5 Kushkevych IV. Sulfatvidnovliuvalni bakterii kyshechnyka liudyny II. Rol u rozvytku zakhvoriuvan [Sulfate-reducing bacteria of the human intestine ii. the role in the diseases development]. Biolohichni Studii/Studia Biologica. 2012;6(2):221-50. (in Ukrainian).
.6 Niankovskyi SL, Ivakhnenko OS, Yatsula MS. Syndrom malabsorbtsii z pozytsii suchasnoho pediatra-klinitsysta [Malabsorption syndrome from the position of modern pediatrician-clinician]. Zdorov'e rebenka. 2012;6(41):142-8. (in Ukrainian).
.7 Rebrova OYu. Statisticheskiy analiz meditsinskikh dannykh. Primenenie paketa prikladnykh programm STATISTICA [Statistical analysis of medical data. Application of the STATISTICA software package]. Moscow: MediaSfera; 2002. 312 p. (in Russian).
.8 Smoliar VI. Henetychna pershoosnova kharchuvannia [Genetic first principle of nutrition]. Problemy kharchuvannia. 2008;1-2:5-13. (in Ukrainian).
.9 Tkach SM, Sizenko AK. Sindrom mal'absorbtsii: novaya klassifikatsiya, osnovnye prichiny i mekhanizmy razvitiya [Malabsorption syndrome: the new classification,basic causative factors and mechanisms of progression ]. Suchasna hastroenterolohiia. 2012;3(65):114-21. (in Russian).
.10 Fofanov OD. Deiaki aspekty khirurhichnoho likuvannia vrodzhenoi obstruktsii kyshok u ditei [Some aspects of surgical treatment of congenital bowel obstruction in children]. Khirurhiia dytiachoho viku. 2012;1(34):49-58. (in Ukrainian).
.11 Robb A, Lander A. Duodenal and small intestinal atresias and stenosis. Surgery (Oxford). 2007;25(7):287-90.
.12 Rubin DC. Intestinal morphogenesis. Curr Opin Gastroenterol. 2007;23(2):111-4.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 K.Yu. Pashchenko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.