ДОСЛІДЖЕННЯ АСОЦІАЦІЇ ПОЛІМОРФІЗМУ ГЕНІВ СІМЕЙСТВА ГЛУТАТІОН-S-ТРАНСФЕРАЗ: GSTM1, GSTТ1 ТА GSTР1 З РОЗВИТКОМ БРОНХОЛЕГЕНЕВОЇ ДИСПЛАЗІЇ ТА ПОТРЕБОЮ В РЕСПІРАТОРНІЙ ПІДТРИМЦІ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.IV.2.12.2014.3Ключові слова:
бронхо-легенева дисплазія, передчасно народжені діти, гени глутатіонS-трансферази, штучна вентиляція легеньАнотація
Бронхо-легенева дисплазія (БЛД) – одне з найбільш розповсюджених ускладнень передчасних пологів. Відомо, що GST гени впливають на нормальний розвиток легень. Метою даного дослідження було вивчення асоціації між поліморфізмом генів сімейства глутатіон-S-трансфераз та розвитком БЛД, важкістю перебігу захворювання і потребою в респіраторній підтримці. У дослідження включено 21 дитину з БЛД та 70 передчасно народжених дітей, які не мали БЛД. Проаналізовано вплив генетичної детермінанти на показники, які характеризують респіраторну підтримку, та застосовувались у передчасно народжених дітей, а саме: частоту застосування ШВЛ, СРАР, кисневої терапії, тривалість ШВЛ, тривалість СРАР, максимальний інспіраторний тиск (РІР). Дослідженням не виявлено достовірного впливу поліморфізму генів GSTТ1 GSTМ1 GSTР1 на розвиток БЛД та її важкий перебіг. Встановлено достовірно довшу тривалість ШВЛ у дітей з делеційним поліморфізмом GSTТ1 та AG, GG генотипами гену GSTР1, а також за наявності у дітей поєднань генотипів: GSTТ1 «-»/ GSTМ1 «-», GSTТ1 «-»/GSTР1 (АG+GG). Необхідні подальші дослідження з оптимізації режимів ШВЛ з урахуванням генетичних особливостей хворих.Посилання
.1 Znamens'ka TK, Koval'ova OM, Pokhyl'ko VI, Kaliuzhko OO, Honcharova IuO. Asotsiatsii mizh polimorfizmom GSTT1, GSTM1, GSTP1 heniv u indyviduumiv ta skhyl'nistiu yikh do okremykh zakhvoriuvan' (ohliad literatury) [Association between the polymorphism GSTT1, GSTM1, GSTP1 genes in individuals and their predisposition to individual diseases (literature review)]. Perynatolohiia ta pediatriia. 2012;3(51):66-70. (in Ukrainian).
.2 Horovenko NH, Shun'ko IeIe, Laksha OT, Rossokha ZI, Kyr'iachenko SP, Pokhyl'ko VI, et al. Henetychni aspekty potreby u medychnykh vtruchanniakh u novonarodzhenykh [Genetic aspects of the need for medical interventions in newborns]. Sovremennaya pediatriya. 2013;2(50):41-5. (in Ukrainian).
.3 Horovenko NH, Rossokha ZI, Podolska SV. Henetychni markery u prohnozuvanni ryzyku rozvytku perynatalnoi patolohii u novonarodzhenykh [Genetic markers in predicting the risk of neonatal perinatal pathology]. V: Materialy nauk.-prakt. konf. Fiziolohiia i patolohiia novonarodzhenykh. 2007; Kyiv. Kyiv; 2007; s.198-9. (in Ukrainian).
.4 Bhandari V, Gruen JR. The genetics of bronchopulmonary dysplasia. Semin Perinatol. 2006;30(4):185-91. doi: 10.1053/j.semperi.2006.05.005
.5 Dani C, Poggi C. The role of genetic polymorphisms in antioxidant enzymes and potential antioxidant therapies in neonatal lung disease. Antioxid Redox Signal. 2014;21(13):1863-80. doi: 10.1089/ars.2013.5811.
.6 Manar MH, Brown MR, Gauthier TW, Brown LA. Association of glutathione-S-transferase-P1 (GST-P1) polymorphisms with bronchopulmonary dysplasia. J Perinatol. 2004;24(1):30-5. doi: 10.1038/sj.jp.7211020
.7 Poggi C, Dani C. Antioxidant strategies and respiratory disease of the preterm newborn: an update. Oxid Med Cell Longev. 2014;2014:721043. doi: 10.1155/2014/721043.
.8 Ali Z, Schmidt Р, Dodd J, Jeppesen DL. Bronchopulmonary dysplasia: a review. Аrch Gynecol Obstet. 2013;288(2):325-33. doi: 10.1007/s00404-013-2753-8.
.9 Wheeler DS, Wong HR, Shanley TP, editors. Science and Practice of Pediatric Critical Care Medicine. USA: Springer; 2007. 199 p.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 O.M. Kovalyova, V.I. Pokhylk, Z.I. Rossokha, N.G. Gorovenko, Y.O. Goncharova
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.