ОСОБЛИВОСТІ ФІЗИЧНОГО ТА ПСИХОЕМОЦІЙНОГО СТАНУ ЖІНОК, ЩО ВДАЛИСЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ ДОПОМІЖНИХ РЕПРОДУКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ, В ПРЕГРАВІДАРНОМУ ТА ГЕСТАЦІЙНОМУ ПЕРІОДАХ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.IV.1.11.2014.14Ключові слова:
допоміжні репродуктивні технології, прегравідарний період, патологія вагітності, психофізична дезадаптаціяАнотація
Проведено порівняльний аналіз стану фізичного та психічного здоров’я жінок, які завагітніли природнім шляхом та з використанням допоміжних репродуктивних технологій. Встановлено, що для жінок, які скористалися допоміжними репродуктивними технологіями (ДРТ), характерна більша частота гінекологічної та екстрагенітальної патології, тривалий період неплідності і, відповідно, період психофізичного дезадаптозу, що є причиною невротизації, психопатизації та сімейної дисгармонії, ускладненого перебігу вагітності з високим ризиком її переривання. Виявлені особливості потребують виваженого підходу до планування вагітності з використанням ДРТ, зокрема, проведення превентивних, лікувальних та підтримуючих заходів комплексного характеру з обов’язковим включенням індивідуальної та сімейної психокорекції від прегравідарного періоду до пологів.Посилання
.1 Derzhavna prohrama «Reproduktyvne zdorovia natsii» na period do 2015 roku [State Program "Reproductive Health of the Nation" for the period up to 2015]. Zatverdzhena Postanovoiu Kabinetu Ministriv Ukrainy vid 27 hrudnia 2006 r. № 1849 [Internet ]. Kyiv; 2006[tsytovano 20… ]. Dostupno na: https://www.kmu.gov.ua/npas/61854426 [in Ukrainian].
.2 Barnhart KT. Assisted reproductive technologies and perinatal morbidity: interrogating the association. Fertil Steril. 2013;99(2):299-302. doi: 10.1016/j.fertnstert.2012.12.032.
.3 Evsyukova II, Maslyanok NA. Sostoyanie novorozhdennykh i ikh dal'neyshee razvitie pri mnogoplodnoy beremennosti posle EKO [The condition of newborns and their further development in multiple pregnancy after IVF]. Problemy reproduktsii. 2005;2:49-53. (in Russian).
.4 Nikitina IV. Osobennosti techeniya neonatal'nogo perioda u detey ot mnogoplodnoy beremennosti, poluchenykh v rezul'te ekstrakorporal'nogo oplodotvoreniya [Features of the course of the neonatal period in children from multiple pregnancy, obtained as a result of in vitro fertilization]. V: Materialy VI Rossiyskogo foruma Mat' i ditya. 2004; Moskva. Moskva: 2004, s.573-4. (in Russian).
.5 Sanchez-Albisua I, Borell-Kost S, Mau-Holzmann UA, Licht P, Krägeloh-Mann I. Increased frequency of severe major anomalies in children conceived by intracytoplasmic sperm injection. Dev Med Child Neurol. 2007;49(2):129-34. doi: 10.1111/j.1469-8749.2007.00129.x
.6 Bowdin S, Allen C, Kirby G, Brueton L, Afnan M, Barratt C, et al. A survey of assisted reproductive technology births and imprinting disorders. Hum Reprod. 2007;22(12):3237-40. doi: 10.1093/humrep/dem268
.7 Kuznetsova VS. Osobennosti adaptatsii v rannem neonatal'nom periode novorozhdennykh detey, rozhdennykh u zhenshchin s besplodiem v anamneze posle tsiklov ekstrakorporal'nogo oplodotvoreniya (EKO) [Features of adaptation in the early neonatal period of newborn children born to women with a history of infertility after cycles of in vitro fertilization (IVF)]. Zhurnal teoreticheskoy i prakticheskoy meditsiny. 2004;2(1):59-62. (in Russian).
.8 Ismail L, Mittal M, Kalu E. IVF twins: buy one get one free? J Fam Plann Reprod Health Care. 2012;38(4):252-7. doi: 10.1136/jfprhc-2011-100263.
.9 Simonstein F, Mashiach-Eizenberg M. How long should women persevere with IVF? J Health Serv Res Policy. 2012;17(2):121-3. doi: 10.1258/jhsrp.2012.011166.
.10 Burlaka OV, Stebliuk VV. Otsinka yakosti zhyttia zhinky yak kryterii efektyvnosti likuvalno-reabilitatsiinykh zakhodiv pry porushenniakh reproduktyvnoi funktsii [Stemuk BB. Assessment of the quality of life of a woman as a criterion for the effectiveness of treatment and rehabilitation measures for disorders of reproductive function]. Vestnyk fyzyoterapyy y kurortolohyy. 2012;1:75-9. (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 G.V. Beketova, R.Z. Gan, V.V. Tsvilinyuk, Е.V. Zbrozhik
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.