КЛІНІЧНИЙ ВИПАДОК ТРІПОТІННЯ ПЕРЕДСЕРДЬ У НОВОНАРОДЖЕНОГО
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.IX.3.33.2019.11Ключові слова:
тріпотіння передсердь, плід, новонароджений, кардіоверсія, лікування тахіаритмії.Анотація
Тріпотіння передсердь плода (ТП) – друга за поширеністю тахіаритмія, що виявляється менше ніж у 1% вагітностей і становить до 30% всіх тахіаритмій, що зустрічаються в плодовому періоді. ТП характеризується регулярним скороченням передсердь з частотою 300-600 уд./хв.., що супроводжується такою ж або меншою частотою скорочень шлуночків внаслідок різного ступеню атріо-вентрикулярної блокади, і у 80% плодів виявляють блокаду 2:1. В якості основного механізму, що призводить до ТП, вважають коло повторного входу, що спричинене передчасною активацією передсердь. Клінічна симптоматика, зумовлена ТП, визначається частотою скорочення шлуночків: від повної відсутності симптомів до застійної серцевої недостатності і смерті. Діагноз ТП підтверджується з допомогою ЕКГ, холтерного дослідження, введення аденозину. ТП у плода і новонародженого може припинитися спонтанно. Лікування ТП включає електричну або медикаментозну кардіоверсію або надчасту стимуляцію передсердь. Наведені принципи лікування плодів і новонароджених з ТП.
У статті описаний клінічний випадок діагностики і лікування тріпотіння передсердь у новонародженого.
Посилання
.1 Melekoglu R, Eraslan S, Bastemur A, Celik E, Karakurt C. A case of fetal atrial flutter treated successfully by cardioversion in the postnatal period Biomedical Research [Internet]. 2017[cited 2019 Aug 28];28(7):3098-100. Available from: http://www.biomedres.info/biomedical-research/a-case-of-fetal-atrial-flutter-treated-successfully-by-cardioversion-in-the-postnatal-period.html
.2 Wren C.Cardiac arrhythmias in the fetus and newborn. Seminars in Fetal Neonatal Med [Internet]. 2006;11(3):182-90. doi: 10.1016/j.siny.2005.12.001.
.3 Femitha P, Joy R, Bharathi B, Adhisivam B, Gane BD, Vishnu Bhat B, Balachander J. Atrial flutterin a newborn. Interventional Medicine and Applied Science [Internet]. 2011[cited 2019 Aug 4];3(2):77-9. Available from: https://akademiai.com/doi/pdf/10.1556/IMAS.3.2011.2.7
.4 Zharinov OI, Kuts VO, Hrytsai OM. Diahnostyka ta likuvannia tripotinnia peredserd [Diagnosis and treatment of atrial flutter]. Mystetstvo likuvannia [Internet]. 2010[tsytovano 2019 Ver 2];8. Dostupno: http://www.health-medix.com/articles/misteztvo/2010-08-28/10OIGLTP.pdf (in Ukrainian).
.5 Hahurij ND, Gittenberger-De Groot AC, Kolditz DP, Bökenkamp R, Schalij MJ, Poelmann RE, Blom NA. Accessory atrioventricular myocardial connectionsinthe developing human heart: relevance for perinatal supraventricular tachycardias. Circulation. 2008;117(22):2850-8. doi: 10.1161/CIRCULATIONAHA.107.756288.
.6 Krapp M, Kohl T, Simpson JM, Sharland GK, Katalinic A, Gembruch U. Review of diagnosis, treatment, and outcome of fetal atrial flutter compared with supraventricular tachycardia. Heart. 2003;89(8):913-7.
.7 Wacker‐Gussmann A, Strasburger JF, Srinivasan S, Cuneo B. Fetal Atrial Flutter: Electrophysiology and Associations With Rhythms Involving an Accessory Pathway. J Am Heart Assoc [Internet]. 2016[cited 2019 Sep 8];5(6):e003673 • Available from: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4937288/ doi: 10.1161/JAHA.116.003673
.8 Chun-Chih Peng, Ming-Ren Chen, Charles Jia-Yin Hou, Han-Yang Hung, Hsin-An Kao, Chyong-Hsin Hsu, et al. Atrial Flutterinthe Neonate and Early Infancy. Japanese Heart Journal [Internet]. 1998[cited 2019 May3];39:287-95. Available from: https://www.jstage.jst.go.jp/article/ihj1960/39/3/39_3_287/_article/-char/ja/
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 T. Konchakovska, O. Khylobok, V. Zalevsky
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.