ПРИНЦИПИ КОНСЕРВАТИВНОЇ ТЕРАПІЇ З УРАХУВАННЯМ ЛОКАЛІЗАЦІЇ ЕНДОМЕТРІОЇДНИХ ГЕТЕРОТОПІЙ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.VIII.3.29.2018.10Ключові слова:
ендометріоїдні гетеротопії, консервативна терапіяАнотація
У роботі представлені принципи консервативної терапії хворих з урахуванням локалізації ендометріоїдних гетеротопій, особливостей імунного і гормонального гомеостазу.
Метою роботи є вивчення механізмів патогенезу різних форм і ступенів розповсюдження генітального ендометріозу і розробка раціональної лікувальної тактики, направленої на підвищення ефективності лікування і реабілітації хворих.
Матеріали і методи. Обстежено 115 хворих на зовнішній і внутрішній ендометріоз I-II, III-IV ступені розповсюдження. 57 (49,6%) пацієнткам проводилося традиційне консервативне лікування ендометріозу. 58 (50,4%) пацієнток одержували диференційоване гормональне і імунологічне лікування з урахуванням локалізації ендометріоїдних гетеротопій.
Результати дослідження. Проведені дослідження показали, що порушення в стані загального імунітету у хворих на різні клінічні форми ендометріозу носять вторинний характер, на що вказує динаміка наростання змін в імунному статусі хворих із зростанням ступеня розповсюдження захворювання, а також наявність істотних відмінностей в загальній імунологічній реактивності залежно від локалізації ендометріоїдних гетеротопій. Гормональний місцевий гомеостаз також має певні відмінності залежно від локалізації і ступеня тяжкості процесу, і це необхідне враховувати при проведенні патогенетичного лікування ендометріозу різної локалізації.
Висновки. Проведене вивчення терапевтичної ефективності диференційованого лікування з урахуванням локалізації і ступеня розповсюдження процесу показало більш швидке зниження больового синдрому, а також більш раннє відновлення репродуктивної функції. Консервативна терапія ендометріозу, яка проводилася з урахуванням локалізації ендометріоїдних гетеротопій, особливостей імунного і гормонального гомеостазу приводить до більш раннього і стабільного клінічного ефекту, в порівнянні з традиційною терапією, сприяє зменшенню рецидивів ендометріозу в 1,5-2 рази.
Посилання
.1 Barsukov AA, Filatov AV, Vasin JuA, Zemskov VM, Senchenkov EP. Vydelenie aktivnyh form kisloroda pri adgezii makrofagov [Isolation of active forms of oxygen in the adhesion of macrophages]. Immunologija. 1983;1:69-73 (in Russian).
.2 Glants SM. Mediko-biologicheskaya statistika [Primer of biostatistics] [Internet]. Moscow: Praktika; 1999[tsitirovano 2018 May 18]. 459 p. http://medstatistic.ru/articles/glantz.pdf (in Russian).
.3 Dambaeva SV, Mazurov DV, Klimova SV, Bahus GO, Jarilin AA, Pinegin BV. Ocenka osnovnyh parametrov immunnoj sistemy s pomoshh'ju protochnoj lazernoj citometrii [Evaluation of the basic parameters of the immune system by flow laser cytometry]. Allergologija i immunologija. 2002;3:371-9 (in Russian).
.4 Denisova VM, Jarmolinskaja MI, Poljakova VO, Rulev VV, Durnova AO. Osobennosti jekspressii receptorov polovyh steroidnyh gormonov pri naruzhnom genital'nom jendometrioze [Features of expression of sex steroid hormones receptors in pelvic endometriosis]. Molekuljarnaja medicina. 2014;5:29-32. (in Russian).
.5 Paster EU, Ovod VV, Pozur VK, Vihot' NV. Immunologija: praktikum. Kyiv: Vishha shkola; 1989. 304 p. (in Russian).
.6 Kramareva NL, Sel'kov SA, Jarmolinskaja MI, Pavlov OV. Izuchenie roli citokinov v patogeneze jendometrioza i vybore immunokorrigirujushhej terapii [Study of the role of cytokines in the pathogenesis of endometriosis and selection of immunocorrective therapy]. Medicinskaja immunologija. 2002;4(2):278-9 (in Russian).
.7 Sel'kov SA, Jarmolinskaja MI, Pavlov OV, Sokolov DI. Sistemnyj i lokal'nyj urovni reguljacii immunopatogeneticheskih processov u pacientok s naruzhnym genital'nym jendometriozom [Systemic and local levels of regulation of immunopathogenetic processes in patients with external genital endometriosis]. Zhurnal akusherstva i zhenskih boleznej. 2005;54(1):20-8 (in Russian).
.8 Khanunova LM, Rabinovich OF, Pinegin BV. Opredelenie Th-1 i Th-2 kletok v perifericheskoy krovi bol'nykh s krasnym ploskim lishaem i vliyaniem na nikh immunomodulyatora likolida [Determination of Th-1 and Th-2 cells in the peripheral blood of patients with red planus and the influence of the immunomodulator of licolide on them]. Allergiya, sistema i klinicheskaya immunologiya. 1999;6:3-6 (in Russian).
.9 Shhegolev AI, Bykov AG, Tumanova UN, Pavlovich SV. Jendometrioz i razvitie opuholej [Endometriosis and development of tumors]. Akusherstvo i ginekologija. 2016;11:49-56. doi: https://dx.doi.org/10.18565/aig.2016.11.49-56 (in Russian)
.10 Frimel' G, editor. Immunologicheskie metody. Moscow: Medicina; 1987. Shhjutt H. Reakcija blasttransformacii limfocitov [The reaction of the blast transformation of lymphocytes]; p. 294-302 (in Russian).
.11 Burney RO, Giudice LC. Pathogenesis and pathophysiology of endometriosis. Fertil. Steril. 2012;98(3):511-9. doi: https://doi.org/10.1016/j.fertnstert.2012.06.029
.12 Johnson NP, Hummelshoj L. Consensus on current management of endometriosis. Hum Reprod. 2013:28(6):1552-68. doi: https://doi.org/10.1093/humrep/det050
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 N. A. Shcherbina, E. P. Gnatko, L. V. Potapova, I. N. Shcherbina, O. P. Lipko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.