ЗАХВОРЮВАНІСТЬ ДІТЕЙ ПЕРШОГО РОКУ ЖИТТЯ У ЖИТОМИРСЬКІЙ ОБЛАСТІ В ПІСЛЯЧОРНОБИЛЬСЬКИЙ ПЕРІОД
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.VIII.2.28.2018.2Ключові слова:
захворюваність, діти до 1 року, післячорнобильський період, екологічні зони, нозологічні групи.Анотація
У роботі висвітлено особливості формування показників здоров'я дітей на територіях з підвищеним рівнем радіоактивного забруднення (ПРРЗ) і умовно чистих (УЧ) територіях Житомирської області в післячорнобильський період. Розглянуто питання відмінності рівнів захворюваності, пріоритетів в нозологічному складі у дітей віком до одного року на різних етапах післячорнобильського періоду. Встановлено, що за аналізований період у дітей до одного року реєструвалися більш висока захворюваність в районах УЧ і, навпаки, більш висока смертність в районах ПРРЗ. Виявлено, що більшість захворювань пройшла максимум свого кількісного розвитку до 2006 року. У числі семи нозологічних груп, які зберігали свою динамічну активність до 2014 року, зафіксовані на територіях ПРРЗ хвороби органів дихання і травлення, на територіях УЧ – хвороби органів кровообігу, група неточно визначених станів, новоутворень, і на обох територіях – хвороби ока, вроджені вади розвитку. За аналізований період певні групи захворювань на територіях УЧ сформували показники, по рівню більші за показники на територіях ПРРЗ, що дозволило зробити висновки як про територіальне розширення дії післячорнобильських чинників, так і існуванні умов, що підтримують відсутність у населення цілеспрямованої настороженості і контрольованої поведінки.
Посилання
Halynskyi YuIa, Marchenko VF, Chaban OP. Imunodefitsyt i alerhiia – prychynno-naslidkova poslidovnist [Immunodeficiency and allergy are a cause-and-effect sequence]. Materialy nauk.-prakt. konf. Medyko-biolohichni naslidky Chornobylskoi katastrofy cherez 15 rokiv; 2001 Kvi 26; Zhytomyr. Zhytomyr: OLPTs “Zdorov’ia”; 2001, s.73-4 (in Ukrainian).
Kolyada TM, Vasil'ev NV, Volyanskiy YuL, Mal'tsev VI. Adaptatsionnyy sindrom i immunitet [Adaptation syndrome and immunity]. Khar'kov: Osnova; 1995. 368 s. (in Russian).
Marchenko VF, Ursulenko MG, Babicheva OV, Chaban EP. Sravnitel'naya kharakteristika immunnogo statusa detey s respiratornymi zabolevaniyami, prozhivayushchikh na territoriyakh s razlichnym urovnem radioaktivnogo zagryazneniya [Comparative characteristics of the immune status of children with respiratory diseases living in territories with different levels of radioactive contamination]. V: Materialy 1-ho Natsionalnoho konhresu Ukrainy z imunolohii, alerholohii ta imunoreabilitatsii. Alushta; 1998, s. 94 (in Russian).
Serdiuka AM, redaktor. Mizhnarodna statystychna klasyfikatsiia khvorob MKKh-10. Korotkyi adaptovanyi variant dlia vykorystannia v Ukraini (v trokh rozdilakh) [International Statistical Classification of Diseases MKH-10. Short adapted version for use in Ukraine (in three chapters)]. Kyiv: Tsentr medstatystyky MOZ Ukrainy; 1998. 307 s. (in Ukrainian).
Paramonov ZM, Shatylo VI, Halynskyi YuIa, Danyliuk VV, Yakobchuk AV, Chaban OP. Medychni aspekty tryvaloi dii malykh doz radiatsii vnaslidok chornobylskoi katastrofy [Medical aspects of long-term exposure to small doses of radiation due to the Chernobyl catastrophe]. V: Paramonov ZM, redaktor. Materialy nauk.-prakt. konf., prysviachenoi 100-richchiu zasnuvannia oblasnoi likarni im. OF. Herbachevskoho Problemy i perspektyvy rozvytku okhorony zdorov`ia v Zhytomyrskii oblasti; 1995 Hru 14; Zhytomyr. Zhytomyr; 1995, s.149-52 (in Ukrainian).
Marchenko VF, Rusak PS, Kylymnyk TM, Chaban OP, Rusak SO. Stan zakhvoriuvanosti ditei Zhytomyrskoi oblasti u 1986–2014 rokakh [Status of morbidity in children of Zhytomyr region in the 1986-2014 years]. Sovremennaya pediatriya. 2016;4:25-35 (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 T. Kilimnik, O. Chaban, O. Chaban, O. Chaban
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.