СУЧАСНИЙ МЕТОД ВИЗНАЧЕННЯ ТАКСОНОМIЧНОГО СКЛАДУ МІКРОБІОТИ В УРОГЕНІТАЛЬНИХ ШЛЯХАХ ЖІНКИ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.VIII.1.27.2018.9Ключові слова:
урогенітальний тракт, мікрофлора, мікроекологічна система, мікробіота, полімеразна ланцюгова реакція.Анотація
У разі необхідності проведення більш якісного обстеження жінок із запальними процесами, які локалізовані в органах сечостатевої системи та з метою отримання об'єктивної оцінки нормальної і патогенної мікрофлори в урогенітальних шляхах жінки, пропонується метод полімеразної ланцюгової реакції з використанням діагностичної тест системи «Фемофлор-16», яка забезпечує ідентифікацію Lactobacillus spp., Enterobacterium spp., Streptococcus spp., Staphylococcus spp., Gardnerella vaginalis, Eubacterium spp., Fusobacterium spp., Veilonella spp., Clostridium spp., Mobiluncus spp., Peptostreptococcus spp., Atopobium vaginae, Mycoplasma hominis and genitalium, Ureaplasma (urealyticum and parvum), Candida spp. і дає можливість комплексно оцінити якісний і кількісний склад патогенних та умовно патогенних мікроорганізмів.
Описані особливості цього методу, правила і техніка забору біологічного матеріалу. Для якісного забору досліджуваного матеріалу запропонований оригінальний бінарний металевий ложкоподібний зонд, перевірений на практиці. Маніпуляційний зонд являє собою циліндричної форми відрізок довжиною 180 і діаметром2,0 ммвиготовлений із нержавіючої високоякісної хромонікелевої сталі марки «12 ХНЗА». Кінці відрізка шляхом просування утворюють сформовані по периметру ложкоподібної форми термінали ємкістю 0,025 та 0,05 мл. Для максимального зменшення адгезивноеті досліджуваного матеріалу робочою поверхнею зонда його поверхні мають шорсткість 13-14 а-б класів стандарту ГОСТ 2.309.13. Стерильним зондом шляхом (стерилізацію здійснюють 96° етанолом або ж нагріванням) локального незначного натиску і зішкрібу зі слизових оболонок легко проводиться дозований забір матеріалу об'ємом 0,025 або 0>0,5 мл Об'єм взятого за допомогою зонда матерілу цілком достатньо для проведення молекулярно-генетичного методу дослідження, зокрема полімеразної ланцюгової реакції. Клінічний матеріал далі поміщають в підготовлену стерильну пробірку - еппендорф. Після пробірку маркують, вказуючи прізвище, ім’я та по батькові пацієнтки, дату і назву аналізу і відправляють в лабораторію.
В статті описані показання для проведення дослідження та вимоги яких жінка повинна дотримуватися перед тим, як проводити забір матеріалу для постановки ПЛР. Наведені дані про склад мікрофлори в різні періоди життя жінки.
Посилання
Bodnariuk ND. Normal'na mikroflora porozhnyny pikhvy ta yii zminy v zhinok u rizni vikovi periody [Normal microflora of the vaginal cavity and its changes in women during different age periods]. Bukovynskyi medychnyi visnyk. 2007;11(4):128-130. (in Ukrainian).
Kira EF. Bakterial'nyy vaginoz [Bacterial vaginosis]. Sankt-Peterburg: OOO« Neva-Lyuks»; 2001. 364 c. (in Russian).
Voroshilina ES, Tumbinskaya LV, Donnikov AE, Plotko EE, Khayutin LV. Biotsenoz vlagalishcha s tochki zreniya kolichestvennoy PTsR: izmeneniya i korrektsiya vo vremya beremennosti [Vaginal biocenosis in the context of quantitative PCR: changes and correction during pregnancy]. Ural'skiy meditsinskiy zhurnal. 2010;68(3):108-11. (in Russian).
Titova SI, Goncharova NG. Otsenka klinicheskoy effektivnosti, bezopasnosti i perenosimosti kombinatsii enterosorbenta i prebiotika v terapii bakterial'nogo vaginoza [Assessment of the clinical efficacy, safety and tolerability of a combination of enterosorbent and prebiotic in the therapy of bacterial vaginosis]. Lechashchiy vrach. 2008;10:74-76. (in Russian).
Meditsinskaya tekhnologiya. Moskva: FGBU «NTs AGiP im. V.I. Kulakova» Minzdravsotsrazvitiya: Rossii; 2011. Ankirskaya AS, Murav'eva VV. Integral'naya otsenka sostoyaniya mikrobioty vlagalishcha. Diagnostika opportunisticheskikh vaginitov [Integral assessment of the state of the microbiota of the vagina. Diagnosis of opportunistic vaginitis]; s.10-3 (in Russian).
Lipova EV, Boldyreva MV, Trofimov DYu, Vitvitskaya YuG. Urogenital'nye infektsii, obuslovlennye uslovno-patogennoy biotoy u zhenshchin reproduktivnogo vozrasta (kliniko-laboratornaya diagnostika) [Urogenital infections caused by a conditionally pathogenic biota in women of reproductive age (clinico-laboratory diagnostics)]. Posobie dlya vrachey. Moskva; 2009. 30 s. (in Russian).
Korshunov VM, Volodin NN, Efimov BA, Sarkisov SE, Makarov OV, Korshunova OV, i dr. Mikroekologiya vlagalishcha. Korrektsiya mikroflory pri vaginal'nykh disbakteriozakh [Microecology of the vagina. Correction of microflora in vaginal dysbacteriosis]. Moskva: VUNMTs MZ RF; 1999. 80s. (in Russian).
Voroshilina ES, Tumbinskaya LV, Donnikov AE, Plotko EE, Khayutin LV. Biotsenoz vlagalishcha s tochki zreniya kolichestvennoy polilimeraznoy tsepnoy reaktsii: chto est' norma? [The biocenosis of the vagina from the point of view of a quantitative polymerase chain reaction: what is the norm?] Akusherstvo i ginekologiya. 2011;1:57-65. (in Russian).
Nugent RP, Krohn MA, Hillier SL. Reliability of diagnosing bacterial vaginosis is improved by a standardized method of gram stain interpretation. Journal of clinical microbiology. 1991;29(2):297-301.
Linhares IM, Giraldo PC, Baracat EC. New findings about vaginal bacterial flora. Rev Assoc Med Bras (1992). 2010;56(3):370-4.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 V. V. Bendas, Ya. P. Stefak, V. D. Moysyuk, A. B. Mihalchan
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.