ФОРМУВАННЯ КЛІНІЧНОГО МИСЛЕННЯ В ПІСЛЯДИМЛОМНІЙ ПІДГОТОВЦІ ЛІКАРІВ-ІНТЕРНІВ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ «НЕОНАТОЛОГІЯ»
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.VII.1.23.2017.1Ключові слова:
неонатологія, лікарі-інтерни, клінічне мислення, діагностичний алгоритм, післядипломна освітаАнотація
У статті представлено нові сучасні підходи до підготовки лікарів в інтернатурі за спеціальністю «Неонатологія». Визначені переваги застосування алгоритмів в процесі навчання, формування мотивацій професійного розвитку та клінічного мислення для забезпечення сучасного професійного рівня фахівця при наданні медичної допомоги новонародженим.Посилання
.1 Pedanov IuF, Makulkin RF, Danylenko AI. Alhorytmy zasvoiennia znan' i zdobuttia praktychnykh navychok u systemi morfo-funktsional'nykh nauk u VUZakh I-II rivniv akredytatsii [Algorithms for acquiring knowledce and gaining practical skills in system of teaching morphofunctional sciences in institutions of higher educational establishments of I-II accreditation levels]. Medychna osvita. 2003;1:18-21. (in Ukrainian).
.2 Boichuk AV, Oliinyk NM, Huta VS, Shandrina VS, Koptiuk VI, Malanchyn IM, ta in. Vykorystannia navchal'nykh alhorytmiv dlia pidvyschennia efektyvnosti provedennia praktychnykh zaniat' z akusherstva ta hinekolohii z likariamy internamy [Application of educational algorithms for improvement of efficacy of practical studies in obstetrics and gynaecology with physicians-interns]. Medychna osvita. 2001;4:25-6. (in Ukrainian).
.3 Buhai BH, Andreichyn SM, Chernets TIu, Bilkevych NA, Ruda MM, Vereshchahina NIa, ta in. Kardiotserebrovaskuliarni syndromy: motyvy neobkhidnosti vyvchennia yikh na propedevtytsi vnutrishnikh khvorob [Cardiocerebrovascular syndromes: the reasons of necessity to study them on propaedeutics of internal diseases]. Medychna osvita. 2008;4:38-40. (in Ukrainian).
.4 Volosovets OP. Pytannia yakosti osvity v konteksti vprovadzhennia zasad Bolons'koi deklaratsii u vyschii medychnii shkoli [Some education quality aspects in the context of introducation of bologna declaration bases in higher medical scool]. Medychna osvita. 2005;2:12-6. (in Ukrainian).
.5 Prohorov EV, Vorob'eva OV. Puti sovershenstvovanija kachestva prepodavanija neonatologii studentam 6 kursa pediatricheskogo fakul'teta [Ways to improve the quality of teaching neonatology to VІ-year students of the pediatric department]. Smolenskij medicinskij al'manah. 2015;2:229-31. (in Russian).
.6 Shunko IeIe, Laksha OT, Krasnova IuIu. Pytannia pisliadyplomnoi pidhotovky likariv neonatolohiv na suchasnomu etapi – zabezpechennia yakosti ta efektyvnosti [Questions of postgraduate education of neonatologists on the modern stage – providing of quality and efficiency]. Neonatolohiia, khirurhiia ta perynatal'na medytsyna. 2013;3(2):6-12. (in Ukrainian).
.7 Shunko IeIe, Stratehichni napriamky medychnoi dopomohy novonarodzhenym v Ukraini [Strategic directions of health care for newborns in Ukraine]. Neonatolohiia, khirurhiia ta perynatal'na medytsyna. 2014;4(3):11-4. (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Ie. Ie. Shunko, O. V. Vorobiova, O. T. Laksha, T. V. Konchakovska, Y. Y. Krasnova, O. E. Kostuk
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.