ПАТОГЕНЕТИЧНИЙ ПІДХІД ДО ЛІКУВАННЯ ЗАПАЛЬНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ЖІНОЧИХ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.VII.1.23.2017.10Ключові слова:
запальні захворювання жіночих статевих органів, імунокорегуюча терапія, флавоноїдні глікозидиАнотація
Вступ.Запальні захворювання жіночих статевих органів (ЗЗЖСО) займають перше місце серед інших нозологій в гінекології та являються причиною багатьох порушень репродуктивної функції жінок, серед яких найбільш значимими є безпліддя та звичне невиношування вагітності. Важливу роль в патогенезі хронічного запального процесу відіграє імунна система, тому призначення імунокорегуючої терапії є необхідним.
Мета. Підвищити ефективність лікування ЗЗЖСО при додатковому застосуванні тривалої імунокорегуючої терапії за допомогою флавоноїдних глікозидів.
Матеріали і методи.Проведено клініко-лабораторне обстеження 100 жінок репродуктивного віку з хронічними ЗЗЖСО (основна група) та 20 здорових жінок, що становили контрольну групу. Методи дослідження – бактеріоскопічний, бактеріологічний, імунофлуоресцентний, імуноферментний, статистичний.
Результати дослідження.За наявності хронічних ЗЗЖСО виявлено у 90 % асоціації патогенних та умовно
патогенних мікроорганізмів, у 10 % виявлено тільки умовно патогенні мікроорганізми. Основну групу розділено на дві підгрупи. Жінкам першої підгрупи призначено імунокорегуючу терапію за допомогою препаратів, до
складу яких входили флавоноїдні глікозиди (у даному випадку застосовувався розчин протефлазиду), впродовж
одного місяця до базової антибактеріальної терапії, під час неї та після впродовж трьох місяців. У другій підгрупі призначено стандартну антибактеріальну та імунокорегуючу терапію. У жінок першої підгрупи нормалізація мікроцитозу піхви при відсутності патогенної мікрофлори спостерігалася у 42 випадках (84 % ± 4,59), у жінок другої підгрупи позитивний результат лікування через три місяці спостерігався у 20 жінок (40 % ± 6,17) (р < 0,05).
Висновки.Використання імунокорегуючої терапії за допомогою флавоноїдних глікозидів у вигляді крапель
протефлазиду вірогідно призводить до нормалізації мікроцитозу піхви при відсутності патогенної мікрофлори у 84 %.
Посилання
.1 Dudchyk MV. Pryntsypy likuvannia khronichnoho zapal'noho protsesu dodatkiv matky [Principles of treatment of chronic inflammatory process of the uterus applications]. Zhinochyi likar. 2007;1:8. (in Ukrainian).
.2 Karapetjan TJe, Nashletashvili IV, Tjutjunnik VL. Vul'vovaginal'nyj kandidoz: sovremennyj vzgljad na problemu [Vulvovaginal candidiasis: a modern view on the problem]. Russkij medicinskij zhurnal. 2011;19(1):64-7. (in Russian).
.3 Konoplja AA, Karaulov AV, Judina EA. Mestnyj immunitet pri hronicheskom sal'pingooforite: korrekcija narushenij longidazoj [The local immunity at chronic salpingoophoritis: correction longidaza violations]. Rossijskij immunologicheskij zhurnal. 2008;2(2-3):195. (in Russian).
.4 Nazarenko TA, Durinjan JeR, Perminova GA. Sovremennye podhody k diagnostike i lecheniju besplodija u zhenshhin [Current approaches to diagnosis and treatment of infertility in women]. Ginekologija. 2004;6(6):323-25. (in Russian).
.5 Parashchuk IuS, Kalynovska OI, Hryshchenko MH, Parashchuk VIu. Bezplidnist' u shliubi [Infertility in marriage]: navch. posib. Kharkiv: KhNMU; 2014. 115 р. (in Ukrainian).
.6 Hronicheskij recidivirujushhij vul'vovaginal'nyj kandidoz: vozmozhnosti terapii [Chronic recurrent vulvovaginal candidiasis: possibilities of therapy]. /Prilepskaja VN, i dr. Ginekologija. 2007;9(3):4-7. (in Russian).
.7 Smetnik VP, Tumilovich LG. Neoperativnaja ginekologija [Non-immediate gynecology]: rukovodstvo dlja vrachej. Moskоv: MIA; 2006. 632 р. (in Russian).
.8 Tatarchuk TF. Vospalitel'nye zabolevanija organov malogo taza: kogda lechenie dolzhno byt' nezamedlitel'no [Inflammatory diseases pelvic organs, when treatment should be promptly]. Zdorov’ia Ukrainy. 2010;2(13):52-3. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 A. V. Semenyak, O. M. Yuzko, O. A. Andriyets, I. R. Nytsovych, V. V. Dikusarov
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.