ДЕЯКІ ВЛАСТИВОСТІ БІЛКІВ У ОКРЕМИХ СТРУКТУРАХ ПРОТОКОВОЇ КАРЦИНОМИ ТА ФІБРОАДЕНОМИ ГРУДНОЇ ЗАЛОЗИ (ГІСТОХІМІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ НА «КИСЛІ» ТА «ОСНОВНІ» БІЛКИ)
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.VII.1.23.2017.12Ключові слова:
грудна залоза, протокова карцинома, фіброаденома, властивості білків, «кислі» та «основні» білкиАнотація
Проведено гістохімічне дослідження на «кислі» та «основні» білки з бромфеноловим синім за Mikel Calvo у тканині протокової карциноми та фіброаденоми грудної залози з кількісною оцінкою забарвлення методом комп’ютерної мікроспектрофотометрії. Встановлено наступне. Протокова карцинома характеризується переважанням «кислих» білків над «основними» білками в пухлинних епітеліальних клітинах та сполучно-тканинних волокнах різних локалізацій. При цьому, переважання «кислих» білків найбільш виражене в сполучно-тканинних волокнах перитуморозної зони, а найменше – в пухлинних епітеліальних клітинах. Також важливо, що має місце більш помітне переважання «кислих» білків над «основними» в сполучно-тканинних волокнах строми пухлини зони ІІ у порівнянні із зоною І. При фіброаденомі на відміну від протокової карциноми співвідношення між «кислими» та «основними» білками в пухлинних епітеліальних клітинах у середньому приблизно рівне, хоча у окремих жінок може бути інакшим. У перитуморозній зоні в сполучно-тканинних волокнах переважають «кислі» білки, а в сполучно-тканинних волокнах строми пухлини переважають «основні білки».
Посилання
.1 Ferreira T, Image J, Rasband W. User Guide. New York: National Institute of Health; 2015; р. 140.
.2 Grimsrud PA, Xie H, Griffin TJ, Bernlohr DA. Oxidative stress and covalent modification of protein with bioactive aldehydes. The Journal of Biological Chemistry. 2008;283:21837-41.
.3 Hammer О. PAST: Paleontological Statistics. Version 3.14. Reference manual. Natural History Museum University of Oslo; 2015; р. 243-53.
.4 Lea JS, Coleman RL, Garner EO, Duska LR, et al. Adenosquamous histology predicts poor outcome in low-risk stage IB1 cervical adenocarcinoma. Gynecologyc Oncology. 2003;91:558-62.
.5 Manea A. NADPH oxidase-derived reactive oxygen species: involvement in vascular physiology and pathology. Cell Tissue Res. 2010;342(3):325-39.
.6 Toshikazu Yoshikawa, Yuji Naito. What Is Oxidative Stress? Japan medical association journal. 2002;45(7):271–76.
.7 Yan LJ. Analysis of oxidative modification of proteins. Current Protocol Protein Scienсе. 2009. Chapter 14, Unit. 14. р. 123-28.
.8 Zhiyou Cai, Liang-Jun Yan. Protein Oxidative Modifications: Beneficial Roles in Disease and Health. Journal of Biochemical and Pharmacological Research. 2013;1(1):15-26.
.9 Zhou G, Dada LA, Wu M, et al. Hypoxia-induced alveolar epithelial-mesenchymal transition requires mitochondrial ROS and hypoxia-inducible factor 1. American Journal of Physiology - Lung Cellular an Molecular d Physiology. 2009;41(6):1120-30.
.10 Bozan Adel' Bakko, Peresun'ko OP, Davydenko IS. Okysliuval'na modyfikatsiia bilkiv epiteliiu ta voloknystoho komponenta stromy shyiky matky zalezhno vid stanu endometriiu [Oxidative modification of proteins and fibrous epitelija of the cervix stroma component depending on the of the endometrium]. Zb. nauk. prats'. Aktual'ni problemy akusherstva i hinekolohii, klinichnoi imunolohii ta medychnoi henetyky. 2011;21:122-8. (in Ukrainian).
.11 Davydenko IS. Zakhody standartyzatsii histokhimichnoi metodyky na okysniuval'nu modyfikatsiiu bilkiv [Measures Standardisation histochemical methodology on oxidative modification of of proteins]. Ukrains'kyi medychnyi al'manakh. 2013;16(3 annex):180–1. (in Ukrainian).
.12 Davydenko IS., Shenderiuk OP. Sposib vymiriuvannia okysniuval'noi modyfikatsii bilkiv v strukturakh platsenty [The method of measuring oxidative modification of proteins in structures of the placenta]: Patent Ukainy №13712 U 200509673. 2006 April 17. (in Ukrainian).
.13 Dubinina EE, Pustygina AV. Okislitel'naya modifikatsiya proteinov, ee rol' pri patologicheskikh sostoyaniyakh [Oxidative modification of of proteins, its role in pathological conditions]. Ukrains'kyi biokhimichnyi zhurnal. 2008;80(6):5-18. (in Ukrainian).
.14 Ershyn Ben Messaoud, Davydenko IS. Okysniuval'na modyfikatsiia bilkiv u tsytoplazmi epitelial'nykh klityn endometriia pry yoho riznykh stanakh nepukhlynnoho ta pukhlynnoho kharakteru [Oxidative modification of proteins in the cytoplasm of epithelial cells of the endometrium in its various states of non-neoplastic and neoplastic character]. Klinichna anatomiia ta operatyvna khirurhiia. 2008;7(1):25–9 (in Ukrainian).
.15 Netiukhailo LH, Kharchenko SV. Aktyvni formy kysniu (ohliad literatury) [Reactive oxygen species (literature review)]. Young Scientist. 2014;9(12):131-5. (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 O. V. Lazaruk, I. S. Davydenko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.