ХІРУРГІЧНА КОРЕКЦІЯ ГАСТРОШИЗІСУ І ОМФАЛОЦЕЛЕ У НОВОНАРОДЖЕНИХ З УРАХУВАННЯМ СТУПЕНЯ ВНУТРІШНЬОЧЕРЕВНОГО ТИСКУ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.VII.1.23.2017.6Ключові слова:
омфалоцеле, гастрошизіс, внутрішньочеревний тиск, абдомінальний компартмент-синдром, хірургічне лікуванняАнотація
Мета– оцінити результати хірургічного лікування новонароджених з вродженими вадами розвитку пере-дньої черевної стінки.Матеріал і методи. Проаналізовані результати діагностики і лікування 68 новонароджених, з яких з га-строшизісом було 49 пацієнтів, з омфалоцеле – 19 новонароджених. Надані результати вимірювання вну-трішньочеревного тиску, рівня SaO2 і показників дихальної функції у 10 пацієнтів з омфалоцеле і 15 пацієн-тів з гастрошизісом. Використаний простий метод вимірювання інтраабдомінального тиску за допомогою
катетера Фолея в сечовому міхурі.
Результати і обговорення. Виявлена пряма залежність між величиною внутрішньочеревної гіпертензії, по-казниками SaO2 і дихання, а також ступенем вісцеро-абдомінальної диспропорції. Доведено, що при високій
внутрішньочеревній гіпертензії у новонароджених з гастрошизісом і омфалоцеле розвивається абдоміналь-ний компартмент-синдром, який негативно впливає на результати хірургічного лікування і який обов’язково
необхідно враховувати при визначенні хірургічної тактики у даного контингенту пацієнтів.
Висновки. Рівень внутрішньочеревного тиску у новонароджених з вродженими вадами розвитку передньої
черевної стінки має бути показом до вибору тактики лікування і метода хірургічної корекції вади. При висо-кому внутрішньочеревному тиску і вираженій вісцеро - абдомінальній диспропорції операціями вибору мають
бути хірургічні методики, що передбачають збільшення об’єму черевної порожнини і усунення можливого
абдомінального компартмент - синдрому.
Посилання
.1 Sepbaeva AD, Geras'kin AV, Kucherov YuI, Zhirkova YuV, Teplyakova OV, Khamatkhanova EM, et al. Vliyanie povyshennogo vnutribryushnogo davleniya na funktsiyu dykhaniya i gemodinamiku pri pervichnoy plastike peredney bryushnoy stenki u novorozhdennykh detey s gastroshizisom i omfalotsele [The impact of increased intra-abdominal pressure on the respiratory function and hemodynamics in primary plastic anterior abdominal wall in newborn infants with gastroschisis and omphalocele]. Detskaya khirurgiya. 2009;3:39-42. (in Russian).
.2 Pohorilyi VV, Palamarchuk IuP, Fomin OO, Yakymenko OH, Konoplits'kyi VS, Honcharuk VB, et al. Likuvannia vistsero–abdominal'noi dysproportsii pry hastroshyzisi u ditei [Treatment viscero-abdominal imbalances in children with gastroschisis]. Khirurhiia dytiachoho viku. 2008;5(3):69-1. (in Ukrainian).
.3 Fofanov O.D. Diahnostyka i likuvannia syndromu vnutrishn'ocherevnoi hipertenzii pry abdominal'nii khirurhichnii patolohii u ditei [Diagnosis and treatment of hypertension syndrome with intra-abdominal surgical pathology in children]. Ukrains'kyi Zhurnal Khirurhii. 2010;2:48–4. (in Ukrainian).
.4 Sabirov DM, Batirov UB, Saidov AS. Vnutribryushnaya gipertenziya – real'naya klinicheskaya problema [Abdominal hypertension - a real clinical problem]. Vestnik intensivnoy terapii. 2006;1:21-23. (in Russian).
.5 Allen RG, Wrenn JE. Silon as a sac in the treatment of omphalocele and gastroschisis. J.Pediatr. Surg. 1969;4:3-8
.6 Baerg J, Kaban G, Tonitr J. Gastroschisis: a 16-year rewiew. J. Pediatr. Surg. 2003;38:771-774.
.7 Davis PJ, Koottayi S, Taylor A, Butt WW. Comparison of indirect methods of measuring intra-abdominal pressure in children. Intensive Care Med. 2005;31:471-5.
.8 Gross RE. A new method of surgical treatment of large omphaloceles. Surgery. 1948;24:277–292.
.9 Langer JC. Abdominal wall defects. World J. Surg. 2003;27(1):117–124.
.10 Schuster SR. A new method for staged repair of large omphaloceles. Surg. Gynecol. Obstet. 1967;125:837–850.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 O. M. Gorbatyuk, K. T. Bertsun, Yu. P. Palamarchuk, O. O. Fomin
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.