Імунна система у недоношених дітей
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-4260.VII.1.23.2017.3Ключові слова:
імунітет, недоношені діти, імуноглобуліниАнотація
Мета дослідження - вивчення основних показників імунної системи недоношеної дитини.
Матеріал і методи дослідження. Дослідження проведено на базі ОНМедУ - в неонатологічному відділенні пологового будинку № 7 м.Одеси. Першу групу склали 62 дитини, народжених передчасно в терміні гестації 34-36 тижнів без перинатальних патологічних станів. Друга група (група контролю) була представлена 15 здоровими новонародженими, котрі народилися в терміні 38-40 тижнів гестації. Дослідження проводилося в перші 3 доби життя дитини методом проточної цитофлуориметрії.
Результати. Показано, що у дітей народжених передчасно відзначається зниження всіх показників неспецифічного імунітету, особливо рівня компонента комплементу C3 (F = 94,73, р <0,001). Відзначено статистично значуще зниження рівня імуноглобулінів А, G і М. Незрілість клітинного імунітету у недоношених дітей проявляється зниженням рівня Т-кілерів і В-лімфоцитів (F = 69,17, р <0,001і F = 21,41, р <0,001 ), а також зменшенням спонтанної функціональної активності імунологічних клітин.
Посилання
Anishchenko AV, Levchenko LA. Analiz zabolevaemosti i smertnosti nedonoshennykh novorozhdennykh, imeyushchikh dykhatel'nye rasstroystva, v usloviyakh krupnogo promyshlennogo regiona [Analysis of morbidity and mortality in preterm infants that have respiratory disorders in a large industrial region]. Mediko-sotsіal'nі problemi sіm’ї. 2011;16(2):29-36. (in Russian).
Nitochko KO. Analiz zakhvoriuvanosti nedonoshenykh novonarodzhenykh v zalezhnosti vid tryvalosti bezvodnoho promizhku [Analysis of the incidence of premature newborns depending on the duration of anhydrous interval]. Tavricheskiy mediko-biologicheskiy vestnik. 2012;15(2 part 1):227-32. (in Ukrainian).
Sidel'nikova VM, Sukhikh GT. Nevynashivanie beremennosti: rukovodstvo dlya praktikuyushchikh vrachey [Incomplete pregnancy: A guide for clinicians]. Moscow: OOO «Meditsinskoe informatsionnoe agenstvo»; 2010. 536 р. (in Russian).
Karakushikova AS. Immunologicheskie aspekty perinatal'noy patologii u nedonoshennykh detey [Immunological aspects of perinatal pathology in preterm infants] [autoabstract]. Almaty; 2010. 61 р. (in Russian).
Pertseva VA, Zakharova NI. Kharakteristika gumoral'nogo immuniteta nedonoshennykh novorozhdennykh detey v zavisimosti ot osobennosti techeniya neonatal'nogo perioda [Characteristics of humoral immunity in preterm newborns according to the peculiarities of the neonatal period]. RMZh. 2011;31:1990-4. (in Russian).
Shcherbak VA, Popova NG, Stepanova NN. Immunnaya sistema u nedonoshennykh detey, nifitsirovannykh virusom tsitomegalovirusa [The immune system of premature infants, nitisinone virus cytomegalovirus]. Dal'nevostochnyy meditsinskiy zhurnal. 2013;3:55-7. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 N. L. Aryaev, I. M. Shevchenko, H. M. El-Mezewghi, N. V. Shevchenko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
- істотність частини вклада в концепцію і дизайн, отри-мання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
- написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
- остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнята, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленої рукописи в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за подтверждленіе остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором.Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленої рукописи.